[ad_1]

گلفاند می گوید: “ما به آنها اجازه می دهیم تا با یکدیگر رقابت كنند تا ببینند كدام شروع بهتر است.” طراحی مطالعه امکان آزمایش همزمان چندین روش را فراهم می کند. از آنها می توان به طور گسترده ای در بسیاری از مناطق استفاده کرد – یک مزیت بزرگ ، به ویژه در هنگام شیوع همه گیر. این تیم هنوز هیچ نتیجه ای ارسال نکرده است.

تیم های دیگر نیز برای تشویق افراد به واکسیناسیون پیش از حتی واکسن Sars-CoV-2 ، رویکرد مشابهی را دنبال می کنند. تغییر رفتار برای ابتکار عمل خوب در دانشگاه پنسیلوانیا مردم را به گرفتن واکسن آنفولانزا تشویق کرد. کاترین میلکمنیک دانشمند رفتاری در مدرسه وارتون در فیلادلفیا و تیم او حدود 20 استراتژی ارتباطی را از شوخی گرفته تا درخواست تجدید نظر مستقیم آزمایش کردند. میلکمن می گوید: “بعضی چیزها واقعاً خوب کار می کنند.” به عنوان مثال ، تیم شما متوجه شدکه می توان با ارسال پیامک به افراد میزان دوز واکسیناسیون را افزایش داد که دوز مخصوص آنها اختصاص دارد.

از نتایج این مطالعه به طور مستقیم برای افزایش آمادگی واکسیناسیون برای Covid-19 استفاده شد. محققان دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس از روش پیام کوتاه در انسان در فوریه و مارس 2021 استفاده می کندکه در کلینیک دانشگاه آنجا مداوا شدند. Milkman گفت ، نشان داده شده است که برای شروع واکسیناسیون Covid-19 کاملاً مفید است.

“ما در قانع کردن کارکنان خانه سالمندان واقعاً یک مشکل داشتیم.”
(استیو مارتین ، مدیر عامل تأثیر در کار)

در ماه مارس ، میلكمن همچنین ایمیلی از استیو مارتین ، مدیر اجرایی مشاوره علوم رفتاری در Influence at Work در هارپدن ، انگلیس دریافت كرد. او به او گفت که تیمش یافته های خود را در جزیره جرسی در کانال انگلیس اعمال کرده است. مارتین و همکارش ربکا شرینگتون ، دستیار مدیر مراقبت های پرستاری در استان جرسی ، در یافته های میلکمن مبنی بر اینکه واکسینه شدن “احساس تعلق به فرد” بیشتر است ، اشتراک دارند. به عنوان مثال ، با گفتن اینکه این دوز برای او اختصاص دارد. “ما در قانع کردن کارکنان پرستاری یک مشکل واقعی داشتیم. مارتین می گوید: به ویژه زنان جوان اغلب نسبت به واکسن تردید دارند. با تشکر از روش میلکمن و سایر بینش ها – مانند اهمیت انتقال پیام – برنامه مارتین موفق به واکسیناسیون 93 درصدی در میان پرستاران در جرسی شد. برای مقایسه ، در مناطق دیگر فقط 80 درصد بود.

آنها جهت گیری مکانی و سیاسی را مقایسه می کنند

فناوری هایی مانند ردیابی جغرافیایی به محققان علوم اجتماعی کمک می کند تا رفتار واقعی افراد ، نه فقط رفتار مفروض آنها را ردیابی کنند. پاسخ همه گیر نشان دهنده یک شکاف سیاسی چشمگیر در بسیاری از نقاط است. از آنجا که بسیاری از افراد گوشی های هوشمند مجهز به GPS دارند ، دانشمندان می توانند بفهمند که موقعیت سیاسی آنها در هنگام شیوع همه گیر بر رفتار آنها تأثیر دارد.

ون باول و همکارانش هر روز از داده های ردیابی جغرافیایی 15 میلیون تلفن هوشمند استفاده می کردندبرای بررسی ارتباط بین رفتار رأی دادن و انطباق با اقدامات حفاظتی تاج در ایالات متحده. نتایج: در مناطقی که اکثریت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 به دونالد ترامپ جمهوری خواه رای دادند ، مردم بین مارس و مه 2020 نسبت به مناطقی که هیلاری کلینتون دموکرات انتخاب شد 14٪ فاصله کمتری داشتند. این مطالعه همچنین ارتباطی بین مصرف اخبار محافظه کارانه و رعایت کمتر مقررات مسافت را نشان داد. بعلاوه ، تیم ون باول دریافتند که اختلافات سیاسی حزب درباره این اقدام با گذشت زمان بیشتر شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *