[ad_1]

تیره جدیدی از زنبورها در عنبر

زنبورهایی که در قطعه 100 میلیون ساله عنبر از میانمار حفظ شده اند ، به نظر می رسد انگار تازه پرواز کرده است. طبق گفته حشره شناس Volker Lormann از موزه eebersee در برمن ، این یک گونه از زنبورهای تاکنون ناشناخته است که از آن زمان ناپدید شده است. لورمن و همکارانش که یافته های خود را در یک مجله تخصصی پیدا کردند “پرونده های فسیلی” منتشر کنید ، آنها را نام ببرید ابزار Cretolixon. علاوه بر این ، حیوان متعلق به تیره ای تاکنون ناشناخته است ، که متخصص حشره شناسی آن را به عنوان یک حلقه مفقوده طبقه بندی می کند.

نمونه کرتاسه دارای خصوصیات محورهایی است که مشخصه دو زیر خانواده است که امروزه نیز وجود دارد ، مانند در یک بیانیه مطبوعاتی موزه برسم enbersee نامیده می شود. ابزار Cretolixon در دوره کرتاسه در آب و هوای استوایی و نیمه گرمسیری گسترده بود. لورمان به همراه تیم خود از محققان بین المللی حشرات ، نمونه های دیگری از همان گونه زنبورها را شناسایی کرده است. در مجموع چهار قطعه وجود داشت ، دو قطعه مرد و دو زن بودند. در عکس بالا شما یک ماده را مشاهده می کنید.

Volker Lorman نه تنها نام گونه ها را اختصاص می دهد ، بلکه نام خودش یکی را نشان می دهد. در پایان سال 2019 ، دو محقق از دانشگاه کالیفرنیا در دیویس گونه ای از زنبورهای تازه کشف شده به نام حشره شناس: Eorchopalosoma lohrmanni نام hymenoptera منقرض شده است که در کهربا نیز حفظ شده و حدود 100 میلیون سال زنده مانده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *