[ad_1]

تیرانوسورهای عظیم الجثه تاکنون از چه تخم هایی بیرون آمده اند؟ پاسخ غیرمستقیم – همانطور که هنوز یافت نشده است – اکنون توسط یک مطالعه داده شده است: اندازه تخمها باید حدود 45 سانتی متر باشد. حداقل فضای کافی برای تیرانوسوروس تازه تخم ریزی شده ، که تیم تحقیقاتی بر اساس یافته های فسیلی در ایالات متحده و کانادا بازسازی کرده است ، مورد نیاز است. مثل او در مجله تجارت “مجله علوم زمین کانادا” بنویسید ، تیرانوسور تازه متولد شده کاملاً یک متر قد نداشت. محققانی که با گریگوری فونستون از دانشگاه ادینبورگ کار می کنند ، آن را به یک روش مقایسه می کنند بیانیه مطبوعاتی از نظر اندازه با اتومبیل های مرزی. با این حال ، قسمت زیادی از بدن نوزادان تیرانوسور به حساب می آمد ، بنابراین دانشمندان دایناسور تازه تخم زده شده را خارج کردند. در یک پست دیگر با Chihuahua مقایسه کنید.

این فرزندان تی رکس و بستگان نزدیک او ، واقعاً برای جوجه ریزی بسیار بزرگ هستند. فونستون می گوید ، دقیق تر ، این بزرگترین حیوانی است که از تخم تخم زده شده است. اما هنوز در مقایسه با نمونه های کامل این گونه که تا دوازده متر اندازه داشتند ، کوچک به نظر می رسد.

تاکنون اطلاعات کمی در مورد اولین مرحله زندگی تیرانوسوریدها به غیر از مرحله شناخته شده شناخته شده است تی رکس تیم تحقیق نوشت: بسیاری دیگر از گوشتخواران به همان اندازه غول پیکر. زیرا تاکنون فقط چند حیوان جوان پیر ظاهر شده اند اما نه تخم و نه جنین. آنها در مقاله فنی خود ، یک قطعه فک سه سانتی متری از مونتانا را تجزیه و تحلیل می کنند ، که قبلا مشخصه های معمولی این خانواده دایناسورها را نشان داده است. همراه با پنجه کانادایی ، که باید متعلق به یک تیرانوسور تخم زده شده باشد ، اکنون تخمین اندازه نیز امکان پذیر است.

فسیل ها همچنین نشان می دهد که نوجوانان تازه هچ شده اکنون از نظر خصوصیات تشریحی نسبتاً شبیه بزرگسالان هستند. فانستون می گوید ، این امیدواری برای یافتن اطلاعات بیشتر است: با این اطلاعات ، جستجوی نوزادان غول پیکر بیشتر از یک تیرانوسور در آینده بسیار آسان تر خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *