[ad_1]

گاهی مارماهی های برقی دور هم جمع می شوند تا با هم شکار کنند. محققان اخیراً این مورد را در آمازون مشاهده کرده اند. تا پیش از این ، تنها چیزی که شناخته شده بود این بود که حیوانات به تنهایی برای شکار می روند. با این حال ، در شرایط خاص ، بدیهی است که آنها شکار طعمه های خود را با کوله پشتی انجام دهند. این را تیمی به سرپرستی کارلوس دیوید دو سانتانا از موزه ملی تاریخ طبیعی در واشنگتن دی سی اعلام کرد در مجله “اکولوژی و تکامل”.

مارماهی برقی ، با وجود نامی که دارد ، مارماهی نیست. بلکه آنها به ماهی های دارای چاقو از دنیای جدید تعلق دارند. آنها در آمریکای جنوبی زندگی می کنند و رودخانه ها ، دریاچه ها و حوضچه ها را استعمار می کنند. تاکنون سه گونه شناخته شده است ، بزرگترین نمونه ها حدود دو و نیم متر طول دارند. بارزترین ویژگی این ماهی ها اندام الکتریکی آنهاست که با آن ولتاژ و میدان تولید می کنند. زمینه های ضعیف آنها جهت دهی به محیط و برقراری ارتباط با یکدیگر است. اما همچنین می توانند سنبله های ولتاژ شدیدی منتشر کنند که می توانند تا 860 ولت برسند. آنها از آنها برای بی حس کردن و فلج کردن طعمه استفاده می کنند و سپس آنها را می گیرند.

دور بزنید و حمله کنید

زیست شناسان اطراف ده سانتانا در حوضه آمازون بوده اند و مارماهی های الکتریکی متعلق به این گونه را مشاهده کرده اند. Electrophorus voltai تعلق داشتن. در کمال تعجب محققان ، بیش از 100 نمونه در یک دریاچه کوچک در نزدیکی رودخانه ایریری مستقر شده بودند. حیوانات در آنجا رفتاری غیرمعمول از خود نشان دادند: همیشه هنگام طلوع و غروب ، آنها با هم جمع می شدند و در آب کم عمق ، جایی که هزاران ماهی کوچک زندگی می کنند ، با هم شنا می کردند. در آنجا مارماهی های الکتریکی به طور دسته جمعی حلقه زدند ، ماهی ها را گرد کردند و آنها را به منطقه ای به قطر دوازده متر فشار دادند. دو تا ده حیوان با شوک الکتریکی شدید به قربانیان در آغوش گرفته حمله کردند. ماهی های دستگیر شده به هوا بیرون رانده می شوند و مات و مبهوت به آب پاشیده می شوند ، جایی که مارماهی های الکتریکی فقط مجبور بودند آنها را بردارند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *