[ad_1]

داده های جدید مسئله ای را که مدت هاست مورد مناقشه است روشن می کند: در واقع بین چرخه قاعدگی انسان و ماه ارتباط وجود دارد. این نتیجه توسط یک گروه کاری به رهبری شارلوت هلفریش-فورستر جانورشناس و متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه وورتسبورگ با استفاده از داده های 22 زن که سوابق چرخه قاعدگی خود را برای دوره های 32 ساله نگهداری می کردند ، استفاده شد. به این ترتیب ، او تأثیر مدت زمان چرخه و اهمیت سه ریتم ماه را بررسی می کند ، که چندین روز متفاوت است. در واقع ، بین زمان شروع قاعدگی و مراحل ماه مطابقت بود ، این تیم قبلاً در “پیشرفت علمی” گزارش می دهد. با این حال ، چنین مرحله همزمان در بیشتر موارد نسبتاً کوتاه طول می کشد و فقط در شرایط خاص رخ می دهد.

طبق این نشریه ، عامل تعیین کننده طول چرخه است. سوابق نشان می دهد که تنها زمانی که چرخه قاعدگی بیش از 27 روز باشد ، با ماه کامل یا ماه نو هماهنگ می شود. این مصادف است با نتایج مطالعات قبلی، که در آن چنین رابطه ای ترجیحاً در زنانی با چنین دوره ای رخ می دهد. در همان زمان ، این تیم دریافت که احتمال حاملگی با مدت زمان چرخه مربوط به یک ماه سینوسی 29.5 روز بیشتر است.

گرانش نیز در این امر نقش دارد – حتی اگر مهتاب مهمترین زمان سنج باشد ، به گفته محققان. علاوه بر ماه همزاد ، یعنی. زمان از ماه کامل تا ماه کامل ، تیم همچنین به اصطلاح ماه گرمسیری و ماه ناهنجار را بررسی کرد. آنها مربوط به شیب و گریز از مرکز مدار ماه هستند و نوسانات حلقوی را در گرانش ماه مشخص می کنند. به گفته تیم تحت هدایت هلفریش-فورستر ، ارتباط بین ماه و قاعدگی به ویژه در آن سالهایی که خورشید ، ماه و زمین تقریباً تقریباً در یک راستا قرار داشتند ، زمانی که ماه به زمین نزدیک بود ، معمول است. این مورد در سالهای 1961 ، 1979 ، 1997 و 2015 اتفاق افتاد.

با این حال ، تأثیر ماه در چرخه قاعدگی ، همچنین در داده های این مطالعه ، کاملاً ضعیف است. در بیشتر اوقات ، دوره قاعدگی در زنان مورد مطالعه به طور همزمان به طور همزمان شروع نمی شود ، فقط به این دلیل که مدت زمان قاعدگی معمولاً از 29.5 روز از ماه همزمانی بسیار دور است. همانطور که توسط گروه کاری اطراف هلفریش-فورستر گزارش شده است ، چرخه قاعدگی نه تنها با افزایش سن ، بلکه از طریق تأثیر نور مصنوعی نیز کوتاه می شود. به همین دلیل محققان معتقدند که چرخه انسان زمانی به ماه متصل بوده است – اما این ارتباط به سبک زندگی مدرن از بین رفته است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *