[ad_1]

جلبک ها دی اکسید کربن را از جو جذب می کنند. تا کنون خیلی خوب. با این حال ، برخلاف آنچه بسیاری از دانشمندان قبلاً به آن مشکوک بودند ، مزارع بزرگ ایجاد شده توسط جلبک ها در اقیانوس ممکن است به کندی تغییرات آب و هوایی کمک نکند. این یک تیم دارد در مجله Nature Communications گزارش شده است.

برای اطمینان از گرم شدن کره زمین در زیر دو درجه سانتیگراد ، کاهش انتشار کربن در اسرع وقت مهم است. علاوه بر این ، تخمین زده می شود که تا سال 2100 ، بشریت باید 100 تا 900 گیگاتن دی اکسید کربن (CO) داشته باشد2) از جو. یکی از روشهای زیادی که تاکنون زیر سوال رفته است: جنگل کاری اقیانوسها با پرورش جلبک در اقیانوس آزاد. حتی برخی از محققان آن را به عنوان یک جز key اصلی می دانند. با این حال ، اینکه آیا این واقعاً مثر است ، جای تردید است.

برای آزمایش تأثیر احتمالی مزارع جلبک بر آب و هوا ، تیم لنارت باخ در دانشگاه تاسمانی در هوبارت ، استرالیا ، یک آنالوگ طبیعی را تجزیه و تحلیل کرد: کمربند بزرگ آتلانتیک سارگاس ، فرش شناور عظیم جلبک ها در اقیانوس اطلس شمالی. پایه های گیاهان گیاهان دریای مرطوب در اواسط اقیانوس اطلس شمالی اولین بار توسط کریستوفر کلمبوس در قرن 15 پدید آمد کمربند گیاهان گیاهان دریایی ضخیم تر و طولانی تر از چند سال است. آنچه از غرب آفریقا از طریق کارائیب تا خلیج مکزیک گسترش می یابد ، در حال حاضر بزرگترین میدان گیاهان دریایی در جهان است.

جلبک دریایی از طریق بازتاب روی آب و هوا تأثیر می گذارد

این تیم ترسیب کربن در کمربند را در اوج سال 2017 و 2018 ارزیابی کرده و اثرات بیولوژیکی آن را در نظر گرفت. به عنوان مثال ، پلانکتون های فتوسنتزی ، که توسط گل جابجا می شوند ، ترسیب کربن را کاهش می دهد و حیوانات میکروسکوپی متصل به جلبک ها باعث افزایش CO می شوند2-رهایی.

این تأثیرات می تواند 20 تا 100 درصد از 810،000 تن کربن آزاد شده توسط آن را جبران کند سارگاسومشکوفه ها جمع می شوند. حداقل این چیزی است که محاسبات تیم نشان می دهد. روشن نیز می تواند سارگاسوم-طبق گفته این گروه ، کلاس ها با انعکاس مقدار زیادی تابش خورشید در فضا و آزادسازی مواد آلی در جو ، افزایش ابر باعث تأثیر بر آب و هوا می شوند.

میزان چنین تأثیراتی نامشخص است و سوالاتی را در مورد کشت جلبک به عنوان یک استراتژی تأثیر آب و هوا ایجاد می کند. (asw)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *