[ad_1]

آره. اگر قصد مسابقه ای در ارتفاع متوسط ​​را دارید ، حتما در آنجا تمرین کرده و سازگار شوید. از نظر علمی اثبات شده است که مهم است. فقط درمورد این سوال اختلاف نظر وجود دارد: آیا تمرین در ارتفاع باعث بهبود عملکرد ورزشی در دره می شود؟

چرا سازگاری مهم است؟

اگر به طور ناگهانی در 3000 متر شروع به ورزش کنم ، باید انتظار افت عملکرد داشته باشم. از حدود شش ساعت اقامت گفته می شود که مشکلات سلامتی می تواند رخ دهد ارتفاع بیماری. این حدود 3000 متر تأثیر می گذارد 10 تا 20 درصد مردم. کیفیت خواب نیز می تواند مختل شود. اکثر آنها متوجه افت بهره وری می شوند. یک مطالعه این را نشان داد سه روز در کوه بمانید اکنون می تواند نیمی از این اثر را جبران کند. بهینه خواهد بود یک تا دو هفته.

چگونه می توان از التهاب عضلات جلوگیری کرد؟ چه مقدار باید ورزشکاران بنوشند؟ بیوشیمیست Annika Röcker در ستون “به بهترین شکل” به این موارد و سایر موارد می پردازد. وی با متخصصان پزشکی ورزشی در مورد آنچه در بدن هنگام تمرین اتفاق می افتد و تمرین سالم به نظر می رسد صحبت می کند.

آیا بدن می تواند در مدت سه روز سلول های قرمز خون را بازسازی کند؟

نه این لازم است حداقل 14 روز در سطح متوسط. اما نوع دیگری از سازگاری وجود دارد: شما سریعتر و با شدت بیشتری نفس می کشید – این میزان اشباع اکسیژن را در خون افزایش می دهد. علاوه بر این ، نوعی “غلظت” اتفاق می افتد: خون محتوای مایعات خود را از دست می دهد. این بدان معناست که 100 میلی لیتر خون اکنون بیش از گذشته دارای گلبول قرمز است. به طور کلی ، با این حال ، تعداد آنها ثابت است.

آیا این امر به میزان نوشیدن شما نیز بستگی ندارد؟

البته. با این حال ، متوجه شدیم که این غلظت شیمیایی نیز هنگامی رخ می دهد وقتی که به اندازه کافی نوشیده اید. برای این مطالعه ، ما به افراد خود روزانه سه لیتر نوشیدنی دادیم و اجازه دادیم آنها به مدت چهار روز در یک محفظه ارتفاع در ارتفاع 3500 متری زندگی کنند.

آیا افراد باید بیشتر ادرار کنند؟

نه ما فرض می کنیم که مایع از عروق وارد بافت می شود. با این حال ، برخی از افراد در بیشتر اوقات باید در ارتفاعات بیشتر ادرار کنند ، که به آن ادرار ارتفاع نیز گفته می شود. بنابراین دو مکانیزم ممکن است وجود داشته باشد. دلیل کاهش حجم خون هنوز به طور قطعی روشن نشده است.

“در حال حاضر هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای از آموزش ارتفاع متوسط ​​وجود ندارد.”

آیا این از دست دادن مایعات می تواند خطرناک باشد؟

نه ، آنقدر عظیم نیست ، واکنشهای جسمی متوسط ​​است. برای اینکه روشن شود: ما در مورد ارتفاع متوسط ​​، تقریباً بین 1500 و 3000 متر صحبت می کنیم – تعاریف دقیق تا حدی متفاوت است.

آیا کمبود اکسیژن می تواند به مغز یا سایر اندام ها آسیب برساند؟

واقعاً در این مکانها نیست. با این حال ، ورزش با شدت بالا ، مانند دو سرعت ، معمولاً منجر به افزایش فشار خون می شود. اگر کمبود اکسیژن نیز وجود داشته باشد ، می تواند منجر به گشاد شدن رگ های خونی در مغز شود. اینکه آیا این می تواند باعث آسیب مغزی شود در حال بحث است ، اما من انتظار ندارم. در حال حاضر هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای از ورزش در سطوح متوسط ​​وجود ندارد.

اگر کوهی در آستان خود نباشم و هنوز بخواهم آموزش ارتفاع داشته باشم چه کاری می توانم انجام دهم؟

در این بین ، بازار مشخصی پدید آمده است. برخی از تولیدکنندگان دستگاه های اکسیژن ساز برای مصارف خانگی ارائه می دهند که دستگاه هایی هستند که اکسیژن هوا را فیلتر می کنند. می توانید غلظت اکسیژن بسیار مشخصی تنظیم کنید و بنابراین یک ارتفاع خاص را شبیه سازی کنید. یا هنگام تمرین این هوا را از طریق ماسک تنفس می کنید – این مطابق با اصل “زندگی کم ، تمرین زیاد” است. یا در چادری بخوابید که با این هوا تهویه می شود – طبق اصل “زیاد زندگی کن ، کم تمرین کن”.

چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟

در هر صورت ، این باید با دقت درمان شود. با استفاده از این ژنراتورها گاهی اوقات می توانید به 7000 متر برسید که خطر قابل توجهی را برای شما به وجود می آورد. بنابراین ، شما همیشه باید غلظت اکسیژن در خون را بررسی کنید و معیارهای خاتمه را تعیین کنید ، به عنوان مثال: من از 90 درصد اشباع اکسیژن پایین نمی روم. بهتر است چنین آموزشی – حداقل در ابتدا – فقط تحت نظارت پزشک انجام شود.

آهن کافی در خون وجود دارد؟

قبل از شروع آموزش قد ، پزشک باید وضعیت آهن را تعیین کند: یون های آهن یکی از اجزای اصلی هموگلوبین در خون است. برای تولید سلول های قرمز خون بیشتر ، بدن باید آهن کافی داشته باشد. مطابق با انجمن حرفه ای متخصصان داخلی آلمان مردان باید بین 9 تا 29 میکرومول آهن در لیتر در خون ، زنان بین 9 تا 27 میکرومول آهن داشته باشند. اگر کمبودی وجود نداشته باشد ، وجود خواهد داشت استفاده پیشگیرانه از آهن توصیه نمی شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *