[ad_1]

نوجوانان در ایالات متحده که از سیگار الکترونیکی استفاده می کردند سه برابر بیشتر از کسانی که هرگز در بزرگسالی هر روز سیگار الکترونیکی را امتحان نکرده بودند سیگارهای معمولی را می کشند: به جای سه درصد ، این ده درصد است. این نتیجه مطالعه ای بود که اخیراً منتشر شد و جوانان را به مدت چهار سال دنبال کرد. این نشان می دهد که سیگارهای الکترونیکی شروع به سیگار کشیدن سنتی را آسان می کنند ، اما این ارتباط را به وضوح نشان نمی دهد. علاوه بر این ، ترجمه شرایط در ایالات متحده به شرایط آلمان دشوار است.

این مطالعه ، معروف به PATH ، آموزنده است زیرا در مجموع از 15826 نوجوان و جوان در مورد عادت های سیگار کشیدن آنها سال شده است. جوانترین شرکت کنندگان در این مطالعه در ابتدای مطالعه دوازده ساله بودند ، بزرگترین آنها 24 ساله بودند. در سال 2013/2014 ، آنها اطلاعاتی در مورد اینکه آیا و اگر چنین است ، کدام یک از محصولات دخانی را که قبلاً امتحان کرده اند ، ارائه دادند. چهار سال بعد دوباره با آنها مصاحبه شد.

تیم دانشمندان به رهبری جان پیرس از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو می نویسد که نتیجه دیگری نیز ظاهر شد در مجله تخصصی “اطفال”: شرکت کنندگان در این مطالعه که بیش از پنج محصول مختلف دخانیات را امتحان کردند ، 15 درصد دیگر خطر ابتلا به سیگاری های منظم را افزایش دادند. حدود یک سوم پاسخ دهندگان به این گروه از افراد تعلق داشتند. آنها برای مثال با سیگارهای الکترونیکی ، لوله های آب ، تنباکو جویدن ، سیگار برگ و محصولات مشابه آزمایش کردند.

نویسندگان این مطالعه در مشارکت خود نشان دادند که به ویژه سیگارهای الکترونیکی با آستانه پایین – از آنجا که برای سلامتی مضر نیستند – نوعی دارو برای اعتیاد به نیکوتین است. بنابراین ، آنها پیش بینی می کنند که طی چند سال آینده تعداد سیگاری های عادی سیگار در میان جوانان افزایش می یابد – دقیقاً به این دلیل که بسیاری از آنها در دوران جوانی با سیگار کشیدن سیگار الکترونیکی آشنا شده اند. Vaping اخیراً در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

هیچ پیوند علتی برقرار نشده است

Rainer Hanevinkel از موسسه غیرانتفاعی تحقیقات درمانی و بهداشتی در Kiel این فرضیه توسط تیم پیرس را “منطقی” می داند: سیگارهای الکترونیکی نیز حاوی نیکوتین هستند که می تواند به سرعت منجر به اعتیاد شود ، روند سیگار کشیدن با سیگارهای الکترونیکی و آنالوگ کلاسیک آنها انجام می شود تقریباً یکسان هستند و همچنین از طریق فروشگاه های یکسان به فروش می رسند. وی برای حمایت از کودکان و جوانان گفت: “هرگونه تبلیغات برای سیگارهای الکترونیکی ، بلکه همچنین بخاری های بخاری ، باید در اسرع وقت متوقف شود ،” به مرکز رسانه علوم (SMC) گفت.

باید دید آیا در واقع بین مصرف زودهنگام سیگارهای الکترونیکی و سیگار کشیدن کلاسیک بعد رابطه ای علی وجود دارد یا خیر. در هر صورت ، از نظر آماری ، این از مطالعه فعلی پیرس و همکارانش ناشی نمی شود. به صورت متناوب ، می توان فرض کرد که بخارپاشی نیست که جوان سیگاری را به سیگار سوق می دهد ، بلکه ویژگی های خاصی از شخصیت یا محیط اجتماعی را نیز به همراه دارد. سپس نه تنها احتمال دخانیات دیرتر را افزایش می دهد ، بلکه احتمال اینکه کسی در سنین پایین با سیگارهای الکترونیکی یا دخانیات تجربه کند نیز افزایش می یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *