[ad_1]

هرکسی چیز جدیدی مانند یک ساز موسیقی بیاموزد ، می تواند طبق شعار “تمرین کامل می شود” ساعت ها تمرین کند. اما به نظر نمی رسد این بهترین راه موفقیت باشد. بدیهی است که فرآیند یادگیری واقعی در مغز زمانی اتفاق می افتد که بین آنها استراحت کوتاهی داشته باشیم. محققان موسسه ملی بهداشت ایالات متحده این مطلب را در یک مجله تخصصی ارائه داده اند “گزارش سلول” گزارش ها. آنها دریافتند که همان الگوهای فعالیتی در مغز در هنگام وقفه همانند ورزش است – اما سه بار بیشتر و 20 برابر سریعتر.

متخصصان مغز و اعصاب 30 فرد آزمایشی داشتند که مرتباً توالی اعداد “41324” را بر روی صفحه کلید کامپیوتر تایپ می کردند. در مجموع 36 تمرین با هر ده ثانیه ، آنها باید یاد بگیرند که ترکیب کلید را در اسرع وقت وارد کنند. پس از هر تمرین یک استراحت طولانی داشت. در همین حال ، تیم تحقیقاتی فعالیت الکتریکی مغز افرادی را که توسط مگنتوآنسفالوگرافی آزمایش شده اند ، ثبت کردند.

در یازده واحد اول ، منحنی یادگیری آزمودنی ها به شدت افزایش یافت: اگر در ابتدا برای ورود صحیح به ترکیب کلید به دو ثانیه زمان نیاز داشتند ، پس از یازده تمرین سرعت خود را دو برابر کردند. آنها تا آخرین جلسه فقط می توانستند سرعت خود را کمی افزایش دهند. قابل توجه بود که افراد در حین تمرین شتاب نمی گرفتند. در عوض ، پس از استراحت در جلسه آموزش بعدی ، آنها توانستند سریعتر از قبل بنویسند. منحنی یادگیری در فعالیت مغز نیز منعکس می شود: پس از یازده واحد ورزش و استراحت ، تعداد تکرارهای عصبی کاهش می یابد.

شبکه عصبی فعال مناطق مختلفی از مغز مانند هیپوکامپ و قشر روده را که با حافظه و حافظه مرتبط هستند ، پوشش می دهد. این تیم برای اثبات عودهای عصبی در مغز از یک برنامه رمزگشایی استفاده کردند. آنها ابتدا این کار را با کمک داده های به دست آمده در حین تمرینات ، با استفاده از فعالیت مغز برای تشخیص زمان فشار دادن دکمه انجام دادند. در مرحله بعدی ، رسیور فعالیت مغز افراد را در طول وقفه تجزیه و تحلیل می کند. این برنامه داده های مربوط به الگوی فعالیتی را که قبلاً آموخته بود جستجو کرد و دریافت که این الگو در هر مکث در مغز تکرار می شود. در آینده ، محققان می خواهند ببینند که آیا بین عود عصبی و یادگیری موفقیت آمیز در مرحله اولیه رابطه علی وجود دارد یا خیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *