[ad_1]

میکروارگانیسم ها در روده انسان از بدو تولد نقش بسیار مهمی در سلامتی دارند. این امر به میزان زیادی از ترکیب جامعه باکتریایی ، میکروبیوم بستگی دارد: به عنوان مثال ، دانشمندان مطالعه می کنند که آیا نوزادانی که به طور طبیعی متولد می شوند ، یک مخلوط باکتریایی متفاوت از مثلاً سزارین دارند یا خیر ، بنابراین در اواخر زندگی خطر ابتلا به بیماری های مختلف کمتر است. حتی شواهدی وجود دارد که میکروبیوم می تواند بر مغز و روان انسان تأثیر بگذارد. و این می تواند به عنوان یک تیم تحقیقاتی در مورد نوزادان نیز صدق کند در مجله “ارتباطات طبیعت” می نویسد: حداقل ترکیب میکروبیوم در سالانه های مضطرب و کم اضطراب به وضوح متفاوت است.

این تیم به سرپرستی محققان کیتی پروپرر از دانشگاه کارولینای شمالی و ربکا کنیک مایر از دانشگاه ایالتی میشیگان ، 34 نوزاد را از ماه اول زندگی تا یک سالگی مشاهده کرد و همزمان کلنی های روده نامزدهای آزمایش جوان را مقایسه کرد. . آنها به رفتار ترسناک نوزادان علاقه مند بودند که در سال اول زندگی به تدریج بالغ می شود: یک واکنش طبیعی که معمولاً پس از ماه ششم زندگی شروع می شود. در حال حاضر کوچولوها با عباراتی ترسناک به چهره واکنش نشان می دهند و احترام کم و بیش شدیدی نسبت به خطر سقوط اشیا ناشناخته یا عجیب و ناآشنا ایجاد می کنند. معمولاً رفتار کاملاً طبیعی ترس به یازده یا دوازده ماه افزایش می یابد و سپس به تدریج دوباره فروکش می کند.

تیم تحقیقاتی مجبور شد برای این که بچه ها را در یک وضعیت بی خطر روزمره کمی ترساند ، اما نه خیلی زیاد ، یک طرح آزمایشی برای این پروژه تهیه کرد. برای این کار ، آنها برای هالووین ماسک زدند: شرکت کنندگان آنها را پوشیدند و وارد اتاق شدند ، جایی که آنها در حضور والدین خود منتظر حدود دوازده ماهگی بودند. سوژه های جوان بسته به روحیه و شخصیتشان کم و بیش با خشونت نسبت به این منظره واکنش نشان دادند.

با این حال ، ترس از کوچکترین به وضوح به ترکیب معمول میکروبیوم آنها مربوط بود ، همانطور که محققان هنگام مقایسه مخلوط باکتریایی جمع آوری شده در طی یازده ماه و تجزیه و تحلیل دقیق و مکرر ، تشخیص دادند. بیش از همه ، به نظر می رسد ترکیب متعادل جانوران روده ای در گونه های باکتریایی از واکنش کوچکترین ها در مقادیر متوسط ​​پشتیبانی می کند. مخلوط گونه های مختلف در میکروبیوم در روده های نوزادان چهار هفته ای به طور قابل توجهی متفاوت است: نوزادانی هستند که در این زمان میکروبیوم به وضوح تحت کنترل چندین گونه است ، در سایر نژادها نسبت یکنواخت و متنوع مخلوط وجود دارد. نوزادانی که در ابتدای زندگی خود دارای میکروبیوم متعادل نیستند ، هنگام آزمایش آن ترس بیشتری نسبت به کودکان یک ساله دارند.

این میکروبیوم در روده های کودکان یک ساله نیز متفاوت است: نوزادان ترسناک دارای برخی از میکروب های معمولی هستند که به طور قابل توجهی شیوع بیشتری نسبت به دیگران دارند. این شامل میکروب های جنس است باکتریها مانند ویلونلا، شماره گیر، بیفیدوباکتریوم، لاکتوباسیلوس و نمایندگان Clostridiales. با این حال ، محققان اشاره می کنند که واکنشهای مختلف در یک چارچوب سالم باقی می ماند: کمی ترسناک بودن را می توان در فلور روده اندازه گیری کرد و احتمالاً آن را خواند – اما این به هیچ وجه غیر طبیعی یا غیرمعمول نیست. همه نوزادان در این آزمایش عموماً یکساله نسبتاً طبیعی بودند.

همچنین مشخص نیست که نتایج چه نتیجه ای را می دهد. نوزادان همچنین در عکس العمل نسبت به افرادی که برای هالووین ماسک دارند و غریبه هایی که بدون نقاب وارد اتاق می شوند متفاوت هستند: در اینجا نیز نوزادان مختلف اضطراب بیشتری نسبت به دیگران دارند اما به نظر نمی رسد میکروبیوم در این مورد نقشی تعیین کننده داشته باشد. واکنش غریبه های ساده (مانند ماسک) و محرک های پیچیده اجتماعی ، مانند تحریک شده توسط فرد دیگر ، فرد غریبه یا آشنا ، توسط فرآیندهای مختلف مغزی تنظیم و بر آنها سوار می شود. دانشمندان می گویند این میکروبیوم همیشه نقشی ندارد ، واکنش های سریع ترس ناشی از آمیگدالا به وضوح با مخلوط باکتری در روده ارتباط دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *