[ad_1]

در حقیقت ، به احتمال زیاد این پروازها جاه طلبی های بلندپروازانه میلیونرها را برآورده می کند. Virgin Galactic توسط ریچارد برانسون تاسیس شد که اولین میلیون خود را با Virgin Records به دست آورد و بعداً با Virgin Atlantic Air درآمد زیادی کسب کرد. Blue Origin سرگرمی ثروتمندترین مرد جهان در حال حاضر ، جف بزوس است که ثروت خود را در شرکت سفارش آنلاین پست آمازون به دست آورد و مشتاق رفتن به فضا است.

در حالی که ریچارد برانسون برنامه های دور برای نفوذ فضا را فاش نمی کند ، جف بزوس آرزوی ایستگاه های فضایی غول پیکر در فضا را دارد ، جایی که روزی میلیون ها نفر در آن زندگی می کنند. ایده های او برای چند دهه آینده بیشتر از اینکه یک اقدام واقع گرایانه برای ورود به فضا باشد ، یادآور مجموعه علمی-تخیلی Star Trek است. بزوس در حال تولید یک وسیله نقلیه پرتاب بزرگ به نام New Glenn است که ویژگی های آن یادآور وسایل پرتاب Saturn V از برنامه قمری آپولو در دهه های 1960 و 1970 است. با این حال ، Blue Origin در اینجا پیشرفت چشمگیری نداشته است.

اگر واقعاً می خواهید به فضا بروید و بنابراین می خواهید به عنوان یک فضانورد واقعی شناخته شوید ، باید بیشتر در جیب های خود فرو بروید – و تقاضای قابل توجهی بالاتر از وضعیت جسمی خود را برآورده کنید. در اینجا یک میلیاردر دیگر وارد عمل می شود که هنوز نامی از او برده نشده است اما جاه طلبی های فضایی اش با حمایت مالی ناسا بسیار بیشتر شده است. ما در مورد الون ماسک صحبت می کنیم که رقیب شخصی تلخ جف بزوس به حساب می آید. در حال حاضر ، شرکت وی SpaceX تنها تأمین کننده تجاری است که می تواند علاوه بر پیشنهاد آژانس فضایی دولتی Roskosmos با کپسول های سایوز ، انسان را با کپسول فضایی Crew Dragon به مدار زمین منتقل کند.

هزینه های هواپیمایی 50 میلیون دلار برای هر مسافر در حال بحث است و پروازهای چند روزه مدار ارائه می شود. همچنین می توان با هزینه اضافی به ایستگاه فضایی بین المللی ISS با اقامت چند روزه پرواز کرد. اولین پرتاب ها می توانند در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022 انجام شوند.

قیمت فقط نشان می دهد که چقدر تلاش بیشتری در یک پرواز فضایی واقعی انجام می شود. مشتریان در اینجا احتمالاً کاملاً قابل کنترل خواهند بود ، آنها را می توان در سراسر جهان مشاهده کرد ، زیرا افراد فوق العاده ثروتمند زیادی علاقه چندانی به فضا ندارند تا بتوانند با هزینه شخصی پرواز خود را رزرو کنند.

ایلان ماسک می خواهد با استفاده از مگا فلک ماهواره ای Starlink از درآمد اسپیس ایکس از پروازهای مسافری و تجارت استفاده کند تا حداقل بخشی از چشم اندازهای دور خود را تأمین کند. او از کودکی رویای زندگی در مریخ را دید. همانند رقیب بزوس ، وسیله پرتاب قابل استفاده مجدد Saturn V نیز در حال ساخت است و اولین پروازهای آزمایشی با نمونه های اولیه در چند ماه آینده انجام می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *