[ad_1]

در علوم باستان شناسی ، به سختی هیچ زیرشاخه ای به اندازه انسان شناسی قدیم بحث برانگیز باشد. و اما تکامل گونه ها همو و بنابراین درباره منشأ انسانیت ، احساسات – و منیت محققان – دوست دارند بجوشند. و نه خیلی اخیر. تنها چند سال پس از انتشار كتاب منشأ گونه های داروین بود كه جستجوی پیوند گمشده ، حلقه گمشده بین همو ساپینز و سایر نخستی ها و همچنین سایر گونه های جانوری.

کشف سرگرمی ها

در سال 2003 ، منطقه تحقیقاتی با کشف جمجمه ای از اصطلاح Homo floresiensis یا هابیت ، پیرمرد اما بسیار جوانی ، به حرکت خود در غاری در جزیره فلورز اندونزی ادامه داد. فرانک وسترمن ، نویسنده و روزنامه نگار غیر داستانی ، این را به عنوان نقطه شروع یک پروژه گروهی با دانش آموزان در سال 2016 در نظر گرفت: تحت هدایت نویسنده مقیم وسترمن ، آنها مجبور شدند یک متن علمی محبوب در مورد یافته ها در تاج سابق هلند ایجاد کنند. غاری که استخوان ها در آن پیدا شده بود قبلاً به این مکان معروف بود.

مبلغ و باستان شناس هلندی تئودور ورهوون (1907–1990) در آنجا کاوش کرد و از جمله استخوان های گونه دیگر کوتوله در فلورس را کشف کرد: آنهایی که تنها فیل به اندازه تسویه حساب ، فلورس بودند. متأسفانه ، طبق گفته وسترمن ، او به اندازه کافی عمیق حفاری نکرده و تنها سالها بعد یک تیم استرالیایی مرد فلورس را پیدا کرد. وسترمن از Verhoeven به سراغ سایر پیشگامان این رشته رفت ، مانند یوجین دوبوئس ، هلندی دیگری که اولین جاوا را در قرن نوزدهم می دانست. انسان راست قامت-استخوان در معرض

نویسنده داستانهای زندگی کم و بیش غم انگیز زندگی این قهرمانان و دیگر قهرمانان دیرین انسان شناسی اولیه در اندونزی و ارتباط گاه و بیگاه متمایز آنها با دین را با ایده پرونده بحث برانگیز “هابیت” فلورس درهم آمیخته است.

این کتاب به سبک گزارش است که با این وجود 266 صفحه گسترش یافته است. وسترمن بارها فصلی را با شرح مفصل مکالمات با محققان در مورد وافل با چای و شربت ، درباره روزهای بارانی زمستان در Maasa یا بحث با دانشجویان در سمینار “ارائه” می دهد. نویسنده این را “حرکت گزارشگری” می نامد ، بر اساس “روم-فلو” ، که در آن قسمت های روایت مانند مرواریدهای زنجیره ای پیچیده است.

در بعضی از فصل ها خواندن این جالب است ، در بعضی دیگر نویسنده را ترغیب می کند به موضوع بازگردد ، زیرا کاملاً هیجان انگیز است: داستان کشف Homo floresiensis، طبقه بندی متناقض آن در شجره نامه بشر و بحث بی پایان این شجره نامه می تواند تعدادی از کتاب ها را پر کند. با جهش از یک اپیزود به قسمت دیگر ، کار سطحی باقی می ماند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *