[ad_1]

وقتی یک ژنتیک شناس معروف در زیرنویس کتاب خود ، استعداد راه حل ها می نویسد ، “ژن ها فقط ابزار ما هستند. ما خودمان مهره را خواهیم شکست! «، ممکن است آدم کنجکاو شود که آیا این یک کتاب غیر داستانی است یا راهنمای زندگی است. 255 صفحه بعد به وضوح می توان گفت: نه ، نه.

مستند یا راهنما؟

نویسنده Markus Hengstschläger در یک موقعیت پیشرو در دانشگاه پزشکی وین تحقیق می کند ، به طور گسترده منتشر می کند و در برخی موارد در مجلات تخصصی معتبر بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، و همچنین کتاب های موفق در زمینه تعامل بین ژن ها و رفتار انسان را منتشر می کند. وی در جدیدترین کار خود هیچ یک از این صلاحیت ها را بازی نمی کند: و همچنین درک عمیق تری از چگونگی تأثیر ژن ها بر “استعداد تصمیم گیری” ما یا عوامل دیگری غیر از شجاعت و ترس در تأثیرگذاری آنها ندارد. بیهوده است که به دنبال توصیه های علمی منطقی و فراتر از حقیقت و همچنین هر نوع نخ قرمز باشید.

در اصل ، Hengstschläger طرفدار پیگیری استراتژی های هدفمند و غیر هدفمند در همه زمینه های زندگی است تا بتواند برای تحولات آینده که هم قابل پیش بینی و هم غیر منتظره است ، آماده شود. منظور وی از گمراهی تصادفی نیست. به عنوان مثال ، نویسنده از تصویری از كودكانی كه در یك سالن ورزشی ایستاده اند و تصور می كنند توپهایی را كه به بیرون پرتاب می شوند ، می گیرد استفاده می كند: اگر كودكان بدانند كه توپها در كجا قرار می گیرند ، باید در آنجا قرار بگیرند – پیشرفت قابل پیش بینی. اگر نقاط هدف ناشناخته باشد ، بازیکنان خوب عمل می کنند و به حرکت خود ادامه می دهند – این توسعه غیر منتظره را پوشش می دهد. در حقیقت ، ترکیب هر دو مدل منطقی است ، زیرا همیشه هر دو نوع رویداد وجود دارد.

ترس ، شجاعت و امنیت جنبه هایی است که نویسنده بارها و بارها به آنها اشاره می کند: »بر اساس تفکر مداوم همگرا و متمرکز ، باید بتوان جرات امنیتی لازم را برای شروع تفکر متنوع ، متمرکز و آزاد فراهم کرد. و همچنین به طور موازی همیشه فعال باشد. «ترس از خطر شما جلوگیری می کند ، اما همچنین می تواند شما را محدود کند. غافلگیر شدن؟ جای تعجب نیست که پیام این است که نوآوری های مخرب معمولاً اتفاق نمی افتد زیرا کسی در جستجوهای گوگل تسلط داشته است ، اما متخصصان و افکار عمیقی را در خارج از جعبه دارد. و این که کشف های خود به خودی اغلب با مطالعه فشرده موضوع ، مانند “آمریکا ، پنی سیلین ، تفلون ، اشعه ایکس و ویاگرا” انجام می شود.

ابتدا ، با این وجود ، Hengstschläger حدود 100 صفحه در این چت درباره توسعه اجتماعی ، مانند بهینه سازی خود از طریق مهندسی ژنتیک یا دیجیتالی شدن ، گپ می زند. در ابتدا می توان تعجب کرد که نویسنده به چه چیزی دست یافته است. غالباً از افراد دیگر نقل قول می کنید و کمتر از خودتان شاد نیستید. 12 انحراف بعدی در پزشکی و بلوک تبلیغاتی به همان اندازه طولانی برای لیبرالیسم بیشتر برای ارائه دیدگاه های شخص بیشتر از موضوع واقعی کتاب است.

مطمئناً شرکت ها ، چالش های سیاسی و موقعیت های شخصی کافی وجود دارند که در آنها از “استعداد تصمیم گیری” استفاده نشده یا به طور مداوم استفاده نمی شود. به عنوان یک زنگ بیدار ، آخرین کار Hengstschläger قطعاً قابل توجیه است. آنچه او می نویسد دست و پا دارد. اما یک مقاله 15 صفحه ای برای ارائه مفهوم استعداد تصمیم گیری و اهمیت آن کافی است. اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید ، فقط صفحه 169 را بخوانید. در اینجا نویسنده پیام کار خود را در پنج جمله خلاصه می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *