[ad_1]

احتمالاً اکثر مردم از چگونگی فراماسونری بودن افراد با اهمیت در طول تاریخ و اینکه دولت فدرال به ویژه چگونه جوامع غربی را شکل داده بی اطلاع هستند. برخی دیگر فراماسونرها را با توطئه اشراقی یا جهان یهود برابر می دانند. جان دیکی ، مورخ لندنی ، تمام اسطوره ها را تقریباً به 500 صفحه پاک می کند ، ماهرانه – و نه بدون ذکاوت – که ریشه آنها را در سنگ تراشی اسکاتلندی در قرن 18 ، که باعث تشویق آیین هایی می شود که هنوز هم معتبر هستند ، توضیح می دهد.

خود را در تاریخ جامعه مخفی غرق کنید

نویسنده غالباً تحولات دلخراش تاریخی را در گذشته نه چندان دور دنبال می کند. سال 2010 نقطه عطفی بود که یکی از قدیمی ترین سازمانهای چتر میسون ، لژ Grand Orient در فرانسه ، برای اولین بار از یک زن استقبال کرد: ده ها سال بعد ، به عنوان عضو ، اولیویا شومونت به هویت ترنس خود اعتراف کرد ، برابری بین زنان و زنان را عملی کرد و پیشگام بود. مردان در فراماسونری.

دیکی هم از نظر زمانی و هم از نظر جغرافیایی ادامه می دهد و در هر فصل خواننده را به مکانی جدید منتقل می کند که درگیری در آنجا بیداد می کند. به عنوان مثال ، فرد خود را در لندن در سال 1708 می یابد ، جایی که جعبه های اولیه به نام میخانه هایی که برادران برای نوشیدن با یکدیگر ملاقات کرده اند ، نامگذاری شده است. در آن زمان ، کلیسای جامع سنت پل و 150 کلیسای دیگر پس از تخریب در آتش سوزی بزرگ لندن 42 سال قبل و همچنین چهار پنجم شهر در آن زمان ، بازگشایی شدند. یکی از اصلی ترین معماران مسئول بازسازی ، میسون سر کریستوفر رن بود که در سنین پیری ، علی رغم شهرت ، به دلیل عضویت در یک حزب اشتباه مورد اهانت قرار گرفت.

آبه آگوستین دو بارول معروف از انقلاب فرانسه به لندن گریخت. وی در پایتخت انگلیس خاطرات تخیلی تاریخ ژاکوبینیسم را ثبت کرد که در آن معتقد بود فراماسونها مسئول همه چیزهایی هستند که باعث ترک وطن شد. وی از این طریق پایه های تئوری های توطئه را بنیان نهاد ، نظریه هایی که امروزه نیز محبوب هستند. آنها قبلاً هسته ای یهودی ستیزی داشتند ، ماسون ها و یهودیان اغلب متحد بودند و به انواع ماشین های منفی متهم می شدند.

متأسفانه ، این اظهارات ساختگی اخیراً موضوعیت بیشتری پیدا کرده است. در سال 2020 ، یک تظاهرکننده در تظاهرات “تفکر جانبی” گفت که فراماسون ها در قرن هجدهم به تدریج تمام ایالات ایالات متحده را خریداری کردند. در همین زمینه ، آتیلا هیلدمن ، نویسنده کتاب آشپزی وگان و ایدئولوگ توطئه افراط گرایان راست ، استدلال می کند که محراب پرگامون در جزیره موزه در برلین تاج و تخت شیطان است ، جایی که قربانی های انسانی داده می شود و کودکان خون می نوشند تحت نظر آنگلا مرکل.

دیکی برای از بین بردن تعصبات نسبت به جامعه مخفی ، چندین بار تأکید کرد که مفهوم فراماسونری برادری ، فضیلت ، مدارا ، تبادل اجتماعی و امنیت اجتماعی استوار است. با این حال ، او اذعان می کند که سازمان هایی مانند Ku Klux Klan یا مافیای ایتالیا نیز “DNA ماسونی” را حمل می کنند. به عنوان مثال ، این قبیله از آیین های نمایشی بوند ، Ndrangheta توسط سلسله مراتب دقیق الهام گرفته شده است. علاوه بر این ، جدایی جنایی فراماسونری ، Carboneria ، پیشگام مافیا در قرن هجدهم بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *