[ad_1]

بدون شک ، لئونارد ساسکیند آمریکایی یکی از مهمترین فیزیکدانان نظری عصر ما است. او سهم مهمی در تئوری سیاهچاله و نظریه ریسمان داشت ، که می خواست تمام پدیده های طبیعی را به ارتعاشات چند بعدی رشته های زیر اتمی بازگرداند.

جنگ سیاه چاله

ساسکیند از طریق بحث با استیون هاوکینگ ، که پیرامون پارادوکس به اصطلاح اطلاعاتی سیاهچاله ها بود ، برای مخاطبان گسترده تر شناخته شد: از نظر هاوکینگ ، آیا چنین گرداب کیهانی واقعاً همه چیزهایی را که به آن نزدیک می شوند می بلعد؟ یا همانطور که ساسکیند از نظریه ریسمان گرفته می شود ، حداقل به اطلاعاتی که توسط تابش فرض شده توسط هاوکینگ مصرف شده و به نام او نامگذاری شده است خیانت می کند؟ هاوکینگ سرانجام تسلیم این سال شد و در سال 2008 ساسکیند کتاب مشهوری درباره جنگ برای سیاهچاله منتشر کرد.

در آن زمان ، ساسكیند شروع به ارائه یك سری سخنرانی های فیزیك در دانشگاه استنفورد با هدف افرادی “كه دوست دارند فیزیك بخوانند اما به راحتی نمی توانند آن را بدست آورند” بدهد ، همانطور كه ​​وی آن را در مقدمه نسخه چاپی قرار داد. ترجمه آلمانی آنها اکنون در دسترس است.

در ابتدا ما در مورد رشته ها و سیاهچاله ها صحبت نمی کنیم ، بلکه در مورد ابزارهای ریاضیاتی هستیم که نیوتن و لایب نیتس با آنها پایه های مکانیک کلاسیک را بنا کردند. در ابتدا خواننده متمایل ، از جمله چیزهای دیگر ، یاد می گیرد که مشتق جزئی چیست و به زودی او به سرعت به اصل کمترین تأثیر و عملکرد لاگرانژ می رود. عملکرد همیلتون نیز دور از دسترس نیست و در پایان جلد اول برداشت خوبی از فرمالیسم ریاضی مکانیک نظری ارائه می شود. همانطور که در یک کتاب درسی واقعی وجود دارد ، در پایان هر فصل مشکلات حساب وجود دارد ، اما خواننده از دامهایی – مانند انواع مختلف حرکت در بالا – که دانش آموزان “واقعی” فیزیک را آزار می دهد ، در امان است.

این “حداقل نظری” است ، یعنی. بررسی اجمالی – که با این وجود از زبان طبیعی فیزیک ، ریاضیات استفاده می کند. این همان چیزی است که شرکت ساسکیند را از کتابهای علمی مشهور متمایز می کند که از فرمول اجتناب می کنند ، همانطور که شیطان از آب مقدس جلوگیری می کند. به این ترتیب ، نویسنده انتقاد از دو طرف را به خطر می اندازد: برخی ممکن است مایل نباشند دقیقاً بدانند ، برخی دیگر فاقد موضوعات جالب مکانیک کلاسیک مانند مسئله سه بدن یا هرج و مرج قطعی هستند.

برای این منظور ، ساسکیند در اوایل به فرم گرایی فضاهای فاز و رابطه بین تقارن ها و قوانین حفاظت اشاره می کند. بنابراین خواننده برای جلد بعدی در زمینه مکانیک کوانتوم به خوبی آماده شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *