[ad_1]

نفت خام ماده عجیبی است: در زندگی روزمره آن را در بسیاری از محصولات پیدا می کنیم ، این اقتصاد ما را تعیین می کند و با این وجود به سختی متوجه آن می شویم. الكساندر كلوز و بنجامین اشتاینینگر ، فرهنگ شناسان ، در پترول – اطلس پترومدرن توضیح می دهند كه چه ماده اولیه برای دنیای مدرن مهم است ، در كجا استفاده می شود و نتایج استخراج و استفاده از آن چیست.

43 متن کوتاه و قابل فهم

هرکسی که بخاطر عنوان منتظر ارائه نقشه برداری باشد در عوض با یک تحلیل فرهنگی – تاریخی از موضوعات مختلف روبرو می شود. کلوز و اشتاینینگر 43 متن کوتاه و قابل فهم ارائه می دهند که در آنها ، طبق گفته های خود ، “عناصر یافت شده و محدود کننده” را در جنبه های تاریخی ، اقتصادی ، فناوری و جامعه شناسی دوران نفت بررسی می کنند. رویکرد او شبیه مشاهدات موزه شناختی از اشیا to برای توصیف سن روغن است – “پترو مدرن”. اما این مقایسه قطعات قرار گرفته است که ویژگی موضوعی “کارتوگرافی” “اطلس” ارائه شده را مشخص می کند.

از جمله ، نویسندگان توسعه تاریخی تولید روغن را بررسی می کنند. در حالی که امروز تمرکز اصلی بر مناطق عربی و آسیایی است ، مناطق دیگر نیز در اوایل قرن بیستم از جمله اروپا مهم بودند. این کتاب در مورد حوضه وین است که پس از الحاق اتریش توسط آلمان ناسیونال سوسیالیست به بزرگترین منطقه نفتی در امپراتوری آلمان تبدیل شد.

در فصل دیگری ، نویسندگان به پمپ های سر اسب مورد استفاده در سراسر جهان نگاه می کنند. آنها نه تنها شخصیت خود را ، که منظره را تعریف می کند ، از طریق استفاده کلاسیک خود به دست می آورند. از آنجا که تیرهای پمپ دور انداخته شده همچنین به عنوان پایه های حصار ، لبه زمین بازی یا ، در اتریش سفلی ، حتی به عنوان پایه های تاک استفاده می شود آنها همچنین پیشرفتهای فنی در این زمینه را به نمایش می گذارند: موتورهای الكتریكی جدیدترین مدلها را رانندگی می كنند ، برخی از آنها از طریق WLAN قابل نظارت و كنترل هستند.

علاوه بر این ، کلوزه و اشتاینینگر اهمیت سیاسی ماده اولیه را وارد می کنند. میلیاردها هزینه شبکه توزیع ساخته شده روی خطوط لوله نفت فقط برای حمل و نقل و تجارت محصول استخراج شده استفاده نمی شود. با استفاده از مثال خطوط لوله روسیه به اوکراین یا لهستان ، نویسندگان به وابستگی هایی اشاره می کنند که می توانند برای اعمال فشار سیاسی استفاده شوند. به این ترتیب ، به شبکه توزیع فقط اهمیت طراحی منظر داده نمی شود ، که از قبل باعث الهام گرفتن از هنرمندان شده است. بلکه آنها دارای یک عملکرد عظیم و ژئوپلیتیکی بزرگ هستند که دنیای امروز ما را شکل می دهد.

نویسندگان با استفاده از محصولات مختلف نشان می دهند که چقدر روغن بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد. مواد اولیه یا مواد به دست آمده از آن را می توان در حلال ها و کودها ، داروها ، مهمات و همچنین در روان کننده ها و سوخت ها یافت. نویسندگان مورد دوم را “محصولات فرهنگی پیچیده و با تکنولوژی پیشرفته” می دانند: گرچه هنوز هم می توانید بسیاری از مواد مختلف را در موتور بخار بسوزانید ، اما فقط در جایگاههای سوخت امروزی که منتظر استفاده در موتورهای کاملاً تخصصی هستند می توانید یک انتخاب قابل کنترل پیدا کنید. سوختهای کارآمد نه تنها به “شتاب بزرگ” قرن 20 در بخشهای غیرنظامی ، اقتصادی و نظامی کمک کرده اند. آنها به عنوان محصولات ویژه ، اساس برنامه های فضایی جاه طلبانه ای هستند که در نهایت انسان را به ماه می رسانند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *