[ad_1]

ترافل سفید پیمونتزی (Tuber magnatum) هر کیلوگرم در اوایل نوامبر 2020 به ازای هر کیلوگرم 3900 یورو هزینه دارد. چگونه می توان این غذای خوشمزه را در گذشته با خوک هایی که دهانشان بسته بود ، پیدا کرد ، امروز با سگهای Lagotto Romangnola – و بسیاری از حقایق دیگر در مورد قارچ – در کتاب “زندگی در هم تنیده” اثر زیست شناس مرلین شلدریک می آموزد.

بزرگترین و قدیمی ترین موجودات زنده

دانشمندان برای درمان قارچ ها همراه با گیاهان استفاده می کردند. فقط در دهه 1960 بود که آنها به عنوان گروه بزرگ خود (Mycophyta) شناخته شدند و به حیوانات نزدیکتر بودند تا گیاهان. آنها زندگی خود را تا حد زیادی مخفیانه پیش می برند. کارشناسان تخمین می زنند که بیش از 90 درصد گونه ها (تا 3.8 میلیون گونه) هنوز کشف نشده اند. گاهی اوقات آنها شبکه های عظیمی را در زیر زمین تشکیل می دهند ، و آنها را به یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موجودات روی زمین تبدیل می کنند: وزن آنها صدها تن ، بیش از ده کیلومتر مربع و چندین هزار سال قدمت است.

نویسنده تقریباً همیشه از زندگی قارچ های مختلف و اهمیت آنها برای ما (از جمله به عنوان غذا ، در تخمیر الكلی ، به عنوان ماده اولیه داروها ، مواد مخدر ، عوامل بیماری زا ، آفات گیاهی یا بهبود دهنده های خاك) از دست اول می گوید – زیرا او خودش درباره آن تحقیق کرده یا از همکاران بازدید کرده است. در موارد دیگر ، او به شرکت های مختلفی می رود که با کاربردهای گاه ماجراجویانه ساخته شده از مواد قارچ مانند تولید پلاستیک و چرم مصنوعی سر و کار دارند.

اگر خواننده ، مانند من در ابتدا ، در ماهیت علمی کتاب شک دارد ، زیرا پدر نویسنده ، روپرت شلدریک ، یک زیست شناس بسیار جنجالی بود که نظریه “زمینه های مورفیک” را توسعه داد ، که تقریباً توسط همه دانشمندان علوم طبیعی رد شده است ، مطمئن باشید. این بیشتر یادآور توضیحات گسترده ای در مورد قارچ psilocybin ، “گوشت خدایان” ، تاریخچه اختراع LSD و نصب “پروژه Howard Psilocybin” توسط تیموتی لیری (1920-1996) در اوایل دهه 1960 است. نویسنده یک قله توهم زا بر روی خود ، کنترل شده توسط psilocybin ، انجام داد و اثر “گسترش آگاهی” خود را به عنوان “جریان در مغز” توصیف کرد. در ادامه کتاب ، او در واقع به خواص جالب توجه موجودات زنده نگاه می کند.

یکی اغلب قارچ ها را با بدن بارده ای که در چمنزارها و جنگل ها بیرون می زند مرتبط می کند. در حقیقت ، اجزای باردهی فقط مربوط به قسمت کوچکی است که برای تولید مثل استفاده می شود. با این حال بیشتر آنها در زیر زمین انجام می شوند. در آنجا رشته های میکروسکوپی ، نازک و مایل به سفید – هایف – از همه جهات پخش شده و یک شبکه بسیار پیچیده ، میسلیوم را تشکیل می دهند. تقریباً با ریشه تقریباً همه گونه های گیاهی ، آنها یک “اجتماع” را تشکیل می دهند ، واقعیتی که قبلاً مورد بررسی قارچ ها بود. “میک” یونانی برای قارچ و “ریزه” برای ریشه به میکوریزا تبدیل می شود. Sheldrake گزارش می دهد که میسلیوم و میکوریزا چه کاری انجام می دهند – و این اغلب باورنکردنی است.

جریان های الکتریکی بین رشته ها جریان دارند و آنها مواد را حمل می کنند – از قارچ ها به گیاهان یا بالعکس. این “ارتباط” است ، “تصمیم گیری می شود” و “راه حل به دنبال”. برخی از “تور چوبی” صحبت می کنند. این یک زمینه دشوار برای تحصیل بدون واژگان خاص خود را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، مفهوم همزیستی مبهم است. زیرا تشخیص دقیق بین رقابت (داروینیسم) و همکاری همیشه آسان نیست. آیا توس بدون قارچ میکوریزا رقابت کمتری دارد؟ آیا بدون همکاری قارچ ها با جلبک های خاص اصلاً گلسنگ وجود خواهد داشت؟

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *