[ad_1]

من کتاب را فقط برای عنوان نمی گیرم. “200 دلیل خوب برای تجدید نظر در عادات” بسیار شبیه به خودسازی است. و عادات من اینطور خوب است. در حقیقت ، هیچ راهنمایی برای “زندگی سالمتر و شادتر” ، همانطور که زیرنویس وعده می دهد ، در پشت جلد کتاب وجود ندارد. در عوض ، استوارت فاریموند ، نویسنده و پزشک علوم ، به بیش از 200 س questionsال پاسخ می دهد ، که احتمالاً برخی از آنها قبلاً از خود پرسیده اید: چرا با وجود اینکه دیر خوابیده ام خسته شده ام؟ اگر کلمه ای در نوک زبانم باشد چطور؟ چرا احساس می کنم جوانتر از خودم هستم؟ آیا سیگار کشیدن جدید نشسته است؟ آیا رویاهای من مهم هستند؟ حافظه من چگونه بهبود می یابد؟ و چرا همه آنها بدتر از من ماشین می رانند؟

بسیاری از نمودارها به درک مطلب کمک می کنند

نویسنده به هر سوال یک یا دو صفحه اختصاص می دهد. پاسخهای او کوتاه ، مختصر و در عین حال جالب است – و گرافیک آنقدر با مهربانی آماده شده است که خواندن کتاب واقعاً سرگرم کننده است. تصدیق در پایان کتاب نشان می دهد که استوارت فریموند در پاسخ به این سوالات بسیار مفید بوده است. فهرست نشریات مورد استفاده و معلمان مشورت شده طولانی است.

البته با بیش از 200 س questionsال ، برخی از موارد وجود دارد که به نظر می رسد تقاضا دارند یا تا کنون پاسخ روشنی برای آنها وجود ندارد. تقسیم بندی فصل های “صبح” ، “ظهر” ، “عصر” و “شب” مصنوعی به نظر می رسد. منطقی تر است که کتاب را با توجه به موضوعاتی مانند خواب ، ورزش ، حافظه و رژیم غذایی تنظیم کنید.

کنجکاوی به جای خودسازی

به هر حال ، عنوان اصلی انگلیسی مناسب تر است: “علم زندگی”. به جای بهینه سازی خود ، کتاب بر کنجکاوی در مورد پدیده های کوچک و بزرگ زندگی روزمره تمرکز دارد. شما چیزهای زیادی یاد می گیرید: به عنوان مثال ، غذای خارش دار بسیار مقاوم است زیرا حاوی “تثلیث شریر” مواد مغذی است که بدن بیشترین خواسته آن را دارد (قند ، چربی ، نمک) ، یا اینکه جوانان عاشق خطر هستند زیرا قسمت جلوی مغز آنها ، که مسئول کنترل اقدامات است هنوز به طور کامل توسعه نیافته است. فاریموند دوست دارد برای توضیحات خود از مقایسه ها استفاده کند ، به عنوان مثال ، هنگامی که توالی حرکات را یاد گرفتید ، آنها “مانند شکل بدن شما در تشک فوم حافظه” در مغز نقش می بندند. بارها و بارها ، او همچنین توصیه های خاصی در مورد آنچه می توانید از یافته ها بیاموزید ، ارائه می دهد ، مانند نحوه طراحی میز کار شما به طور خاص ، چگونه از زمان ناهار کم جلوگیری کنید یا چگونه با ترس ها و نگرانی های خود مقابله کنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *