[ad_1]

به آنها مرغ مگس خوار در میان حشرات ، گوهرهای پرنده یا زنبورهای فاخته گفته می شود. زنبورهای طلایی یکی از زیباترین و خوش رنگ ترین حشرات هستند. متأسفانه ، آنها نیز تحت تأثیر انقراض گونه ها قرار دارند. در عین حال ، زیبایی آنها سفیرانی مناسب برای حفاظت از طبیعت می کند: آنها علاقه مردم را به زیست شناسی برمی انگیزند و بنابراین توجه را به مسائل زیست محیطی جلب می کنند. درست به قول “شما فقط از آنچه می دانید دفاع می کنید” ، نویسندگان این کتاب به زنبورهای طلایی جذاب اختصاص داده شده اند. بوم شناس منظر ، هاینز ویزبائر ، متخصص محور طلایی پائولو روزا و هربرت زتل ، متصدی موزه تاریخ طبیعی در وین ، پرتره هایی از گونه های اروپای مرکزی را ارائه می دهند ، ایده ای از زیست شناسی آنها را ارائه می دهند و یک کلید برای شناسایی هستند.

اسب تروا

نویسندگان تاریخچه تحقیق درباره زنبورهای طلایی در کشورهای مختلف اروپایی و همچنین ریخت شناسی حشرات را توصیف می کنند که برای شناسایی آنها لازم است. سپس وارد زیست شناسی هیجان انگیز گوهرهای پرنده می شوند. خواننده در مورد استراتژی های مختلف برای یافتن لانه حیوانات انگلی ، مانند حمل و نقل توسط “اسب تروا” ، می آموزد: زنبورهای طلایی تخم های خود را به لانه های سایر میزبانان قاچاق می کنند. این رفتار چشمگیر باعث شده تا آنها نام زنبور فاخته را به خود اختصاص دهند. این کتاب همچنین به توصیف میزبانان ، چرخه زندگی و زیستگاه آنها می پردازد.

او همچنین به این موضوع نگاه می کند که چرا زنبورهای طلایی به طرز محسوسی رنگی شده اند. تصاویر رنگی عالی و با کیفیت ، متون جالب و همچنین پرتره های گونه ها را تکمیل می کند. حتی اگر توصیف دقیق زنبورهای طلایی با عکس همیشه امکان پذیر نباشد ، نویسندگان یک کلید شناسایی ارائه می دهند که به وسیله آن می توان حشرات را حداقل بر اساس ویژگی های کاملاً مشخص به یک جنس یا گروه گونه نسبت داد. با این حال ، نویسندگان اشاره کردند که برای شناسایی دقیق برخی از گونه های دشوار ، به ادبیات اضافی نیاز است.

هدف این کتاب این است که تنوع زنبورهای طلایی را برای لائیک علاقه مند قابل لمس کند و توجه آنها را به محافظت از آنها جلب کند. پیشنهادات خاص در مورد چگونگی حفظ زیستگاه حدود 200 گونه زنبورهای طلایی در اروپای مرکزی ، بلکه سایر حشرات نیز بسیار مفید است.

ویزبائر ، روزا و زتل موفق شده اند جذابیت خود را به استثنای چند انتقاد جزئی ، به محورهای طلایی خواننده منتقل کنند. از آنجا که آنها از اصطلاحات فنی زیادی استفاده می کنند ، ممکن است در ابتدا عادت به این موضوع برای برخی از افراد غیر متخصص دشوار باشد. از طرف دیگر ، برخی از متخصصان مطمئناً از کتاب آموزنده قدردانی خواهند کرد. علاوه بر این ، طرح جذاب تری برای ارائه برخی از جداول مطلوب است.

با این وجود: کسی که به دنبال یک کتاب تخصصی جامع است که خواننده را به دنیای جذاب محورهای طلایی محلی نزدیک کند ، در جای مناسب است. این خلاصه دانش تخصصی گسترده و گسترده در مورد این موضوع است و در عین حال یک کتاب مصور زیبا است. نگاهی دقیق به حشرات رنگارنگ هنگام مرور بسیار سرگرم کننده است. و آنچه شما می دانید و قیمت ها به خوبی شناخته شده است که محافظت می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *