[ad_1]

کتاب های یووال نوح هراری میلیون ها نسخه در سراسر جهان فروخته است. مورخ اسرائیلی رمان گرافیکی Sapiens – The Ascend را با تصویرگران دیوید وندرمولن و دانیل کازاناو برای کتاب خود مختصر تاریخ بشر منتشر کرده است. اقتباس طنز اولین قسمت از مجموع چهار جلد است.

داستان ها همه چیز هستند

چرا غالب است همو ساپینز جهان ، گرچه حیوانات و سایر گونه های جنس است همو از بعضی جهات کمتر بود؟ در کمیک غیر داستانی ، هاراری به همراه خواهرزاده خود زوئی به جهان سفر می کند تا پاسخ پیدا کند. به این ترتیب ، آنها با بسیاری از موضوعات دیگر روبرو می شوند: ماهیت واقعی انسانها چیست – چه جمع کننده های مسالمت آمیز باشند و چه فاتحانی خونسرد – و تقصیر آنها برای انقراض مگافاونا چیست؟

به گفته هراری ، نکته اصلی در داستان گویی است. داستان ها را می توان با توسعه مهارت های شناختی ساخت. داستان ها و افسانه ها گروه ها را گرد هم می آورد تا هدف مشترکی را دنبال کنند. شاید همینطور باشد همو ساپینز احتمالاً متحدین علیه دیگر گونه های انسانی و به ویژه حیوانات شکار هستند.

تئوری “داستان بزرگ” برنامه کتاب است. مورخ از همان ابتدا خود را به عنوان یک قهرمان معرفی می کند ، به تعبیری او به عنوان راوی تاریخ بشر فعالیت می کند. نقل قول آغازین نیز از قلم وی است. علاوه بر هراری ، شخصیت های روایی دیگری نیز وجود دارد. اینها شامل دانشمندانی مانند باستان شناس و مردم شناس و همچنین یک ابرقهرمان به نام “دکتر داستان” است.

داستان های داستان از رمان عبور می کنند ، به عنوان مثال ، یک کتاب مصور با عنوان “لایحه ماقبل تاریخ” در آن ظاهر می شود. قهرمان دیگر داستان است همو ساپینز در قسمت های تکراری نمایندگان ژانر در نمایش بازی “تکامل” به عنوان ستاره ظاهر می شوند. بدلیل همین تماشای عالی ، متأسفانه اثر عینیت و قابل فهم بودن خود را از دست می دهد.

به نظریه او در مورد ظهور همو ساپینز برای حمایت از این مورد ، هاراری از طیف گسترده ای از مثالها استفاده می کند: از جمله ، نام تجاری خودروی پژو ، رویدادهای تاریخ جهان یا امور مالی. متأسفانه نتیجه گیری بدیهی به نظر نمی رسد. به گفته نویسنده ، حتی علوم طبیعی مانند فیزیک یا زیست شناسی نیز در نهایت فقط داستان هستند. حتی اگر داستان سرایی مطمئناً بخشی از وجود انسان بودن باشد ، هاراری در این مرحله کار را برای خودش خیلی آسان می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *