[ad_1]

در ژانویه 2019 ، یک نهنگ مرده به طول بیش از ده متر در فلوریدا اورگلیدز گرفتار شد. بقایای وی این فرصت را به پاتریشیا راسل و تیم NOAA وی داد تا سرانجام در مورد نماینده نهنگ های عروس متولد خلیج مکزیک تحقیق کنند. در کالبد شکافی ، روزل و شرکت یک غافلگیری بزرگ داشتند ، همانطور که در مجله “علوم برای پستانداران دریایی” گزارش شده است: این حیوان نماینده نهنگ های عروس ، در دریاهای گرمسیری گسترده نبود (Balaenoptera brydei)، اما در واقع به یک گونه مستقل نهنگ نهنگ ، نهنگ افسار برنج تعلق دارد (Balaenoptera ricei).

مردم همچنین قرن هاست که نهنگ ها را در خلیج مکزیک زندگی می کنند و نهنگ های عروس حداقل از دهه 1990 در منطقه حضور دارند. اما زیست شناسان همیشه آنها را به عنوان گونه داشته اند Balaenoptera brydei شمرده شده سپس تحقیقات ژنتیکی در سال 2014 نشان داد که این جمعیت تفاوت فاحشی با اقوام آنها دارد. با این حال ، برای اطمینان کامل ، رزل و تیمش به جمجمه یکی از حیوانات احتیاج داشتند. بر اساس آناتومی و سایر مواد ژنتیکی آن از روی جسد ، آنها سرانجام توانستند تشخیص دهند که این یک گونه جداگانه است.

تاکنون اطلاعات کمی در مورد رفتار حیوانات در دست است. طبق تحقیقات اولیه ، نهنگ های عروس رایس برخلاف نزدیکانشان می توانند در جستجوی غذا در اعماق آب فرو روند. این گونه در حال حاضر در معرض خطر جدی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است ، انتظار می رود فقط حدود 100 نمونه در خلیج فارس زندگی کنند. بزرگترین تهدیدها برای ادامه حیات آن برخورد کشتی ها ، صدای بیش از حد دریا و آلودگی حاصل از حفاری های دریایی است.

نهنگ دسته برنج تنها گونه نهنگ نیست که اخیراً در سالهای اخیر توصیف شده است. به عنوان مثال ، اندکی پس از آغاز هزاره ، زیست شناسان نهنگ عمورا را در اقیانوس هند ، که از بستگان نهنگ های عروس نیز بود ، دوباره نوشتند. و اعضای جدید به طور منظم در خانواده گیاهان بویایی پیدا می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *