[ad_1]

کوسه قایقرانی مگالودون (Otodus megalodon) تخیل را تحریک می کند: از این گذشته ، یک شکارچی به بزرگی اتوبوس با وزن تا 100 تن ترجیح می دهد نهنگ های کوچک را شکار کند و آنها را با دندان پاره کند که باعث می شود دندان کوسه های بزرگ سفید مانند دندان های شیری به نظر برسند. و همانطور که شایسته چنین ماهی بزرگی است ، مگالودون فرزندان واقعی به دنیا آورد ، همانطور که کنشو شیمادا از دانشگاه DePaul در شیکاگو و تیم او گزارش کردند در زیست شناسی تاریخی. اندازه نوزادان حداقل دو متر از پوزه تا انتهای دم بود ، بنابراین آنها نیز بچه های تازه ترشح شده را روی کوسه های سفید بزرگ لگدمال کردند.

تعیین اندازه مگالودونها در سنین مختلف نسبتاً دشوار است: از آنجا که اسکلت آنها از غضروفهایی تشکیل می شود که بدن را متحجر می کنند ، عمدتا فقط دندانها باقی می مانند ، که همیشه برای یک سن خاص قابل تشخیص نیست: دندان کوسه به طور منظم رشد می کند اگر آنها شکست می خورند و لزوماً از زندگی کل کوسه دوام نمی آورند. با این حال ، مهره های مختلفی وجود دارد که در طول سالها نوارهای رشد ایجاد کرده اند – شبیه حلقه های درخت.

بنابراین ، یک نمونه از موزه های بلژیک ، یک اشعه ایکس با اسکن توموگرافی کامپیوتری است تا تعداد این نوارهای رشد را تعیین کند. قطر این مهره 15 سانتی متر است و احتمالاً از یک فرد 9 متری سرچشمه می گیرد ، همانطور که زیست شناسان از مقایسه با مهره های کوسه های سفید بزرگ نتیجه گرفتند. و 46 اتصال وجود داشت ، به همین دلیل Shimada و Co. نشان می دهد که این حیوان در سن 46 سالگی از دنیا رفته است. از این مقادیر ، آنها محاسبه می کنند که کوسه هنگام تولد چه اندازه باید بزرگ بوده باشد و سپس دو متر طول اختراع کرده است: بزرگترین کوسه شناخته شده کودک.

این امر همچنین باید ثابت کند که مگالودون مانند کوسه های ماهی خال مخالی امروزی جوان زندگی می کند. این دسته از کوسه ها ، کوسه های سفید ، ماکو ، قایقرانی و ببرهای شنی را شامل می شود. همه آنها از تخمهای درون رحم تغذیه می کنند که هنوز هیچ بچه کوسه ای از آنها بیرون نیامده است: نوعی آدم خواری در رحم. در مورد کوسه ببر شنی ، حتی اتفاق می افتد که اولین متولدین بعد جنین های کوسه تخم زده شده را در رحم فرو می برند. بنابراین ، فقط چند حیوان جوان برای رشد در بدن زنده می مانند ، آنها در حال حاضر برای این امر بسیار بزرگ متولد شده اند. و این به نوبه خود خطر حمله این فرزندان توسط خود شکارچیان را کاهش می دهد.

سپس مگالودون ها سالانه 16 سانتی متر رشد کردند. بنابراین نمونه های 15 متری کاملاً نژادی حداقل 88 تا 100 سال سن داشتند. غول های بدوی از 15 تا 4 میلیون سال پیش ، هنگامی که سرانجام برای اولین بار کوسه های سفید بزرگ امروز ظاهر شدند ، شکوفا شدند. به دلیل اندازه کوچکتر ، آنها در انتخاب مواد غذایی انعطاف پذیرتر بودند و احتمالاً با رقابتشان به این واقعیت کمک کردند که بستگان بزرگ آنها چند صد هزار سال بعد از دنیا رفتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *