[ad_1]

روش کانگورو برای کاهش خطر مرگ و میر نوزادان نارس یا خیلی کوچک شناخته شده است. هنگام مراقبت از بچه های کوچک ، آنها فقط از شیر مادر تغذیه می کنند. در حال حاضر معمولاً تماس با پوست در هنگام مشاهده علائم حالت پایدار در کودکان معمول است. مانند توانایی تنفس به تنهایی. اما از آنجا که بیشتر مرگ ها در نوزادانی اتفاق می افتد که وضعیت آنها تثبیت نشده است ، یک تیم تحقیقاتی در این روش تجدید نظر کرده است.

نتیجه: توصیه می شود هرچه زودتر با پوست تماس بگیرید ، همانطور که مطالعه اخیر انجام شده است در مجله پزشکی نیوانگلند پیشنهاد می کند.

این تیم به سرپرستی راجیو بال و سومان رائو از سازمان بهداشت جهانی در ژنو ، بیش از 3200 نوزاد تازه متولد شده با وزن 1 تا 1.8 کیلوگرم را به طور تصادفی تعیین کردند که بلافاصله پس از تولد یا به محض تثبیت وضعیت ، مراقبت از کانگورو را شروع کنند. پنج بیمارستان شرکت کننده در هند ، غنا ، مالاوی ، نیجریه و تانزانیا بودند.

این گروه دریافتند که شروع مراقبت از کانگورو بلافاصله پس از تولد 25 درصد احتمال زنده ماندن نوزادان را بهبود می بخشد – این مزیتی بسیار چشمگیر است که رهبران مطالعه زودتر مطالعه را به پایان رساندند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *