[ad_1]

سیاره تیر در فوریه در کنار لقب خود “سیاره زیرک” زندگی می کند: در اول فوریه ، حدود ساعت 5:53 بعد از ظهر CET ، در پایان گرگ و میش مدنی ، در آسمان غرب-جنوب غربی پنج درجه ارتفاع دارد. مشاهده ، حتی با دوربین های شکاری ، به دلیل روشنایی ظاهری 1.4 مگا باری دشوار خواهد بود که به دلیل از بین رفتن جو ، تقریباً یک کلاس کاهش یافته است. هفته خوبی بعد ، در 8 فوریه ، او دیگر در رابطه زیر قابل مشاهده نبود. در آخرین هفته فوریه ، این بار در آسمان صبح دوباره ظهور می کند ، جایی که در 24th در ساعت 6:41 صبح (سپس در آغاز گرگ و میش مدنی) هنوز 3.5 درجه بالاتر از افق شرقی-جنوبی است. شرق 0.4 ماگ ستاره درخشان می تواند. دید کم صبح در نیمه اول سال (هنگامی که دایره البروج برابر صبح تا افق شرقی باشد) به دلیل موقعیت شمالی کره زمین ، فاصله بزرگ زاویه ای (حداکثر 27.3 درجه در 6 مارس ، بزرگترین فاصله خورشیدی در سال 2021) و اوایل فصل ترجیح داده می شود. دژاوو دیگر ماه قبل دیدار با مشتری و زحل است که صبح 24 فوریه مثلث تقریباً متساویلی با عطارد تشکیل می دهند: مشتری 4.5 درجه جنوب شرقی ، کیوان 4.0 درجه جنوب غربی عطارد است.

سیاره زهره به موقعیت ملتحمه فوقانی خود نزدیک می شود ، که در 26 مارس خواهد رسید. در جنوب دایره البروج قرار دارد ، که صبح هم تراز با افق است و در شب – تقریباً بدون توجه – افزایش می یابد.

مریخ ایستاده در آسمان عصر. او از صورت فلکی برج حمل عبور می کند و در شب 23 تا 24 فوریه وارد برج ثور می شود (نمودار زیر را ببینید). روشنایی ظاهری آن در طول ماه از 0.5 به 0.9 می رسد. در اول فوریه ، سیاره سرخ در ساعت 18:12 CET به اوج خود می رسد و در ساعت 1:42 بامداد تنظیم می شود. در آخرین روز ماه در ساعت 1:21 بامداد زیر افق ناپدید می شود ، متأسفانه ، دیسک مریخ ، که در طول ماه به کمتر از هفت ثانیه ثانیه کاهش می یابد ، هدف خوبی برای ناظران بصری نیست. ماه طلوع شامگاه 18 فوریه از مریخ در 3.9 درجه جنوبی عبور کرد.

ماه با مریخ دیدار می کندبار …

© گرافیک SuW (گزیده)

ماه با مریخ دیدار می کند تا 20 فوریه ، ماه در حال طلوع در حال نزدیکتر شدن به پلیاد و هایاد است. سیاره سرخ نیز دور نیست. عصر روز 19 فوریه ، ماه درست بین مریخ و آلدبران ، یک ستاره غول پیکر قرمز برجسته در صورت فلکی ثور قرار گرفته است. سعی کنید این سوژه زیبا را با دوربین خود ضبط کنید.

سیاره مشتری ماه قبل در یک رابطه بود و در ماه فوریه تقریباً قابل مشاهده نبود. حداکثر در روزهای آخر ماه ممکن است بتوان با عمق جهت شرقی-جنوب شرقی و هنگام طلوع فجر با کمک دوربین شکاری به عنوان یک جسم روشن -1.9 مگابایت تشخیص داد. به خصوص در حدود 24 فوریه ، عطارد به جستجو کمک می کند (نمودار زیر را ببینید).

زحل مانند مشتری ، این رابطه در ژانویه بود و در این ماه عملاً وجود ندارد. اوایل طلوع ممکن است بتواند آن را با دوربین شکاری در آسمان صبح در آخرین روزهای فوریه ردیابی کند: در 28 فوریه ، زحل ، 0.7 مگا بایت ، در آغاز گرگ و میش داخلی در ساعت 6 ، کمی زیر چهار درجه بالاتر از افق جنوب شرقی قرار دارد: ساعت 33 عصر

با بزرگترها کوچکتربار …

© گرافیک SuW (گزیده)

کوچکتر با بزرگتر در ماه فوریه و مارس می توانیم سیاره کوچک عطارد را در نزدیکی غول های گازی مشتری و زحل در صبح پیدا کنیم – اینجا منظره حدود یک ساعت قبل از طلوع خورشید است.

اورانیوم در صورت فلکی برج حمل قرار دارد و بنابراین می توان آن را در آسمان عصر یافت. در پایان نیمه اول شب ، در تاریخ 1 فوریه در 00:59 صبح CET ، در تاریخ 28th در 23:17 تنظیم شده است. با روشنایی آشکار 5.9 مگاگرم در پایان ماه ، هنگامی که آسمان تاریک و بدون ماه است ، می توان آن را به راحتی با چشم غیر مسلح به عنوان یک ستاره کم رنگ در حدود نه درجه جنوب شرقی ستاره بتا آریتیس (β Ari) مشاهده کرد. . دوربین شکاری به جستجو کمک می کند. برای دیدن دیسک سیاره ای که اندازه آن 3.5 قوس ثانیه است ، یک تلسکوپ با دیافراگم 200 میلی متر یا بیشتر و بزرگنمایی های 150x توصیه می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *