[ad_1]

موش خال برهنه ، که در آفریقای شرقی در زیر زمین زندگی می کند ، علاوه بر زیبایی ظاهری خاصش ، به چیزهای زیادی معروف است: آنها حتی در سنین پیری سالم می مانند ، محافظت از بدن خاص آنها به طور موثری از آنها در برابر سرطان محافظت می کند ، تقریباً هیچ دردی احساس نمی کنند و به راحتی نفس می کشند راهروهای آنها حتی با غلظت زیاد دی اکسید کربن. علاوه بر این ، موجوداتی تقریباً کر و نابینا و بدون مو ، به استثنای پستانداران ، از سبک زندگی مورچه ها و موریانه ها کپی می کنند و جامعه ای متشکل از حدود 300 حیوان را به رهبری یک ملکه که به تنهایی تولید مثل می کند ، تشکیل می دهند. اعضای کلنی بسته به شرایط ، حداقل با 17 توییت و فریاد مجزا یکدیگر را مخاطب قرار می دهند. اگر با دقت گوش کنید ، مشخص می شود که هر کلنی گویش خاص خود را ایجاد می کند ، همانطور که اکنون محققان از آلمان ، هلند و آفریقای جنوبی کشف کرده اند. با استفاده از این گویش ، حیوانات می توانند غریبه ها و دوستان را تشخیص دهند ، گزارش تیم در مجله “Science”.

بر این اساس ، موشهای خال برهنه ارتباط برقرار می کنند (گلبرگ هتروسفالی) در جوامع اجتماعی که کمی شبیه پرندگان یا مردم هستند ، که اغلب گروهها اصطلاحات خاصی با یکدیگر ایجاد می کنند. محققان به سرپرستی همکار نویسنده گری لوین از مرکز پزشکی مولکولی مکس دلبروک در برلین ، گویش های جوندگان را به مدت دو سال دنبال کردند و حدود 36000 خال برهنه را بر روی 166 حیوان در آزمایشگاه ثبت کردند. این گروه سپس با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل ویژه طراحی شده تفاوت بین تن ها را تشخیص دادند: در پایان ، این برنامه نه تنها توانست صداهای تولید شده را به حیوانات منفرد اختصاص دهد ، بلکه همچنین به درستی پیش بینی کند که موش خال برهنه از کدام گروه است. هر کلنی با لحنی مشخصه از شدت صدا و موج صدا با یکدیگر جیرجیر می کند.

در این آزمایش ، موش خال موش برهنه با شدت بیشتری بر روی صداهایی که توسط همرزمان کلنی تولید می کنند ، حکمرانی می کند ، اما آنها همچنین بین زنگ های مصنوعی موش صحرایی تفاوت دارند ، که کم و بیش از ویژگی های صوتی گویش آنها تقلید می کند. محققان هنوز در مورد اهمیت واقعی ارتباط خال برهنه مخصوص گروه گمانه زنی می کنند. ممکن است اصطلاحات اصطلاحات گروهی به جوندگان تقریباً نابینا کمک کند تا متجاوزان در کلنی را به راحتی تشخیص دهند؟ خال های عجیب برهنه در راهروهای خودشان معمولاً وحشیانه می جنگند و اغلب کشته می شوند.

تحقیقات بیشتر نشان می دهد که گویش کلنی جوندگان علمی است و همچنین ممکن است تغییر کند. حیوانات جوان اصطلاحات استعماری را طی حدود شش ماه اتخاذ می کنند و اگر به عنوان نوزاد تازه متولد شده به کلنی های خارجی منتقل شده اند دوباره یاد می گیرند. با این حال ، موقعیت های شدید اجتماعی همچنین می تواند از بین رفتن یک گویش و ظهور یک گویش جدید را تضمین کند. ملکه مستعمره در اینجا نقش ویژه ای دارد ، همانطور که دانشمندان به طور تصادفی متوجه شده اند: یک ملکه در یک کلنی مرده بود ، پس از آن موشهای خال برهنه کلنی به تدریج گویش خود را از دست دادند. فقط پس از فتح فصل جدید ، نوع جدید و جدیدی از ارتباطات در مستعمره ایجاد شد. هنوز مشخص نیست که چگونه یک ملکه جدید می تواند اطمینان حاصل کند که اعضای پادشاهی موش برهنه او با لحنی معمول صحبت می کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *