[ad_1]

بسکتبال – جایگزین بی ضرر برای فوتبال آمریکایی

تیم آموزشی نایسمیت مشتاق ورزش جدید بود. و بدین ترتیب صعود شدید به یکی از محبوب ترین ورزش های جهان آغاز شد. بسکتبال برای اولین بار از طریق جنبش YMCA گسترش یافت. YMCA به معنای “انجمن مسیحیان مردان جوان” است ، معادل آلمانی آن “انجمن مسیحیان مردان جوان” است. YMCA در سال 1844 در لندن تأسیس شد و اکنون یکی از بزرگترین سازمان های جوانان در جهان است. مفهوم او شامل ورزش و ورزش است. بلافاصله پس از اختراع بسکتبال ، قوانین در یکی از روزنامه های سازمان منتشر شد.

کمی بعد ، در آوریل 1892 ، اولین گزارش در مورد ورزش توپ جدید ظاهر شد نیویورک تایمزبه در تیتر عنوان شده بود: “بازی توپ جدید ، جایگزین فوتبال بدون ویژگی های خشن آن.” به همین دلیل بسکتبال به عنوان جایگزینی بی ضرر برای فوتبال آمریکا تلقی می شد.

بسکتبال نیز از جهات دیگر مستثنی است. بیشتر ورزش های توپ محبوب اختراعاتی نیستند که بتوان آنها را در یک شخص خاص دنبال کرد. برای ذکر چند مثال: نسخه های مختلف فوتبال از مدت ها پیش وجود داشته است ، اما قوانین امروز به اصطلاح “قوانین کمبریج” در سال 1848 برمی گردد. بیس بال مدرن بر اساس مجموعه ای از قوانین از سال 1846 است. و قدیمی ترین قوانین هاکی نوشته شده در جهان ، قوانین هارو ، از سال 1852 است. بنابراین تعجب آور نیست که فوتبال آمریکا بسیار خویشتن دار است: پایه و اساس قوانین امروز ظهور کرده است و در نیمه دوم قرن نوزدهم ، زمانی که انواع مختلف فوتبال و راگبی قبلاً در دانشگاه هایی که سرانجام این ورزش از آنها سرچشمه گرفته بود ، مستقر شده بودند.

از چیزهای شیطان گرفته تا اندازه ای برای ارتقاء سلامتی

اما چرا همان مقررات برای بسیاری از ورزش های گروهی در آن زمان ظاهر شد؟ و چرا آنها اینقدر محبوب شدند؟ این باید به این واقعیت مربوط باشد که اهمیت ورزش در جامعه تغییر کرده است. این امر به بخش مهمی از فعالیتهای اوقات فراغت تبدیل شده است که با گذار از یک جامعه روستایی-روستایی به یک جامعه صنعتی شهری همراه است.

مدارس ، کالج ها و دانشگاه ها برای اشاعه و استانداردسازی ورزش بسیار مهم بودند. ورزش اکنون به بخش مهمی از آموزش و آموزش تبدیل شده است ، نه تنها به عنوان ارتقاء سلامت. و برای اینکه بتوان مسابقات و لیگ های ملی را سازماندهی کرد ، استانداردهایی لازم بود.

نایسمیت ، که پزشکی و الهیات خوانده بود ، هرگز برای خود ثبت اختراع یا مجوز درخواست نکرد. اختراع او نیز او را ثروتمند نکرد. در سالهای بعد ، او دیگر نمی تواند تأثیر بسزایی در توسعه ورزش داشته باشد – او از تغییرات زیادی در قوانین خوشحال نبود. جیمز نایسمیت در سال 1939 درگذشت. او اخیراً سالها در دانشگاه کانزاس کار کرد. در آنجا دوباره تاریخ نوشت – به عنوان تنها مربی دانشگاه با تراز منفی. تحت هدایت او ، تیم بیشتر از برد خود در بازی ها شکست خورده است. جدا از آن: امروز ، تالار مشاهیر بسکتبال به نام او نامگذاری شده است – تالار مشاهیر سالن مشاهیر بسکتبال نایسمیت نامیده می شود و در اسپرینگفیلد ، ماساچوست واقع شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *