[ad_1]

در واقع ، Moderna در ابتدا از mRNA اصلاح شده برای تولید واکسن استفاده نکرد ، بلکه در عوض می خواست پروتئین های بدن را به سلولهای انسانی قاچاق کند. پاسخ ایمنی در برابر mRNA برای این دولت مفید نخواهد بود. فقط در طول سال ها این برنامه از Moderna به واکسن ها منتقل شده است. استیو پاسکولو ، یکی از بنیانگذاران سابق و دانشمند ارشد در Curevac ، گفت: “همه واکسن های mRNA CureVac اصلاح نشده است و همه واکسن های mRNA ضد سرطان Biontech بر اساس RNA اصلاح نشده است.”

“از دهه 1990 ، ما می دانیم که mRNA اصلاح نشده مانند واکسن عمل می کند.” در آن زمان ، پاسکولو و همکارانش با سلول ها و موش ها کار می کردند. اما مطالعات طولانی مدت وجود دارد که اثربخشی را در انسان اثبات می کند: به عنوان مثال ، گروهی از محققان به رهبری Uur Shahin رئیس Biontech در سال 2016 در مجله تخصصی Nature که RNA اصلاح نشده پاسخ ایمنی شدیدی را در برابر پروتئین هدف در انسان ایجاد می کند.

استراتژی های مختلف

با این حال ، اگر mRNA اصلاح نشده و همچنین واکسن کار می کند ، چرا Biontech / Pfizer به طور خاص از نوع سودوراسیل استفاده می کند؟ این شرکت به این س answerال پاسخ نداد. پاسکولو می گوید: “عوارض جانبی واکسن ، به عنوان مثال در محل تزریق ، ممکن است با RNA اصلاح نشده قوی تر باشد یا تأثیر واکسن کمتر باشد.” “اما من گمان می کنم دلایل بیشتری برای قانون ثبت اختراع وجود دارد.” تولید کنندگان دارو اغلب سعی می کنند محصولات با بیشترین حق اختراع را به بازار عرضه کنند.

“Kiril Rigamonti” ، استاد حقوق تجارت در دانشگاه برن و کارشناس حقوق بین الملل ثبت اختراعات Moderna و Biontech هر دو مجوز استفاده از سودوریدین را دارند ، اما Curevac این کار را نمی کند.

“در Curevac ، دوز دارو کمی کم تنظیم شد.”(استیو پاسکولو)

آیا این فناوری متفاوت می تواند به این معنی باشد که Curevac ، اگرچه قبلاً به عنوان یک تامین کننده احتمالی واکسن Covid-19 معامله می شد ، اما در مطالعات تأیید به طور قابل توجهی از Moderna و Biontech / Pfizer عقب است؟ در عوض ، کارمندان Curevac بارها مشکلات مالی را در مراحل اولیه رشد بالینی ذکر کردند. پاسکولو معتقد است که این کار ممکن است ، اما در مورد دوز واکسیناسیون Curevac نیز حیاتی است. پاسکولو می گوید: “در Curevac ، دوز دارو کمی پایین تر بود.” شاید محققان Curevac پاسخ واکسن به RNA اصلاح نشده را بیش از حد ارزیابی کرده اند. Curevac به درخواستی در این زمینه پاسخ نداد.

تفاوت در مقدار RNA استفاده شده در واقع قابل توجه است. دوز Curevac فقط شامل 12 میکروگرم ذرات حاوی RNA است ، 100 میکروگرم Moderna تقریبا ده برابر بیشتر است و Biontech / Pfizer از 30 میکروگرم استفاده می کند. پاسخ ایمنی به واکسن ها به میزان قابل توجهی متفاوت است: در حالی که پس از واکسیناسیون با Moderna و Biontech / Pfizer ، به طور متوسط ​​، بسته به سن ، حدود دو تا پنج برابر آنتی بادی بیشتر از پس از عفونت Sars Cov-2 تولید می شود ، پاسخ های آنتی بادی پس از تزریق یکسان است مانند واکسن Curevac ، مانند واکسن پس از یک عفونت طبیعی.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *