[ad_1]

اطلاعات قابل اعتماد برای افراد مسن هنوز به طور عمومی در دسترس نیست

کارلوس گوزمن ، مدیر مرکز تحقیقات عفونت در هلمهولتز ، به ساینس گفت: “این تجزیه و تحلیل با تفاوت در طراحی مطالعه ، مانند استفاده از دارونما مختلف ، رژیم های ایمن سازی و دامنه سنی افراد ، مختل می شود.” مرکز رسانه (SMC). برای ارائه یک مثال خاص: همانطور که از مطالعه مشاهده می شود ، به شرکت کنندگان در گروه ChAdOx1 nCoV-19 دو دوز عامل داده شد. یک زیر گروه در مطالعه انگلیس نیمی از دوز را به عنوان دوز اول و دوز استاندارد را به عنوان دوز دوم دریافت کرد.

مشکل دیگر: در تحلیل ماه دسامبر ، فقط چند عدد مورد خاص وجود دارد که براساس سن مرتب شده اند. این مطالعه ، که ارقام خاصی را برای تجزیه و تحلیل ارائه می دهد ، بسیار ناچیز است و در برخی از افراد مورد آزمایش مقدار مصرف دارو اشتباه گرفته شده است. نویسندگان در جمع بندی کلی خود نوشتند: “از آنجا که گروه های سنی بالاتر دیرتر از گروه های جوان استخدام شدند ، زمان کمتری برای جمع آوری پرونده ها وجود داشت.” بنابراین ، داده های کارایی در این گروه ها در حال حاضر با تعداد کمی از موارد محدود شده است ، “اما داده های اضافی در تجزیه و تحلیل های آینده در دسترس خواهد بود”. چنین داده هایی هنوز به طور عمومی شناخته نشده اند.

“من نمی دانم که هشت درصد از کجا می تواند حاصل شود.”
(آدام فین ، استاد اطفال ، دانشگاه بریستول)

بنابراین هشت درصد برای چیست؟ وزارت بهداشت فدرال مشکوک است که دو نکته مهم اشتباه گرفته شده است: نسبت شرکت کنندگان در مطالعه و اثربخشی. “حدود هشت درصد از شرکت کنندگان در مطالعه اثربخشی AstraZeneca بین 56 تا 69 سال بودند ، فقط 3 تا 4 درصد در 70 سال.” با این حال ، این بدان معنا نیست که این واکسن فقط در هشت درصد افراد مسن مثر است.

کارشناسان مستقل نیز نمی توانند بیانیه خاص را توضیح دهند. آدام فین ، استاد اطفال در دانشگاه بریستول ، به SMC گفت: “من نمی دانم هشت درصد از كجا می تواند حاصل شود.”

با توجه به دانش فعلی ، تعداد اندکی از افراد مسن در برآورد AZD1222 با چند صد نفر از افراد مسن گنجانده شده اند که هیچ ادعای آماری قابل اعتنایی وجود ندارد ، به ویژه برای گروه های سنی بالای 70 سال. چندین متخصص که اکنون در این مطالعه قرار نگرفته اند نیز بر این موضوع تأکید کرده اند. پیتر کرمسنر ، مدیر انستیتوی طب گرمسیری ، دانشگاه ابرهارد کارلز در توبینگن ، به SMC گفت: “من وضعیت داده های تأیید واکسن برای افراد بالای 65 سال را قابل توجه نمی دانم.”

انتظار می رود توصیه EMA برای AZD1222 روز جمعه ارائه شود

با این حال گوزمن ، محقق عفونت می گوید: حدس و گمان و انتظار برای توصیه آژانس دارویی اروپا EMA غیر منطقی است: “ممکن است مقامات نظارت اطلاعات اضافی را دریافت کرده باشند که در دسترس عموم نیست.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *