[ad_1]

شرکت دارویی سوئد و انگلیس AstraZeneca برای تأیید واکسن تاج خود به آژانس دارویی اروپا (EMA) مراجعه کرده است. طبق گفته کمیسیون اتحادیه اروپا ، این واکسن می تواند در پایان ژانویه تأیید شود و سومین واکسنی است که پس از مواد فعال Biontech / Pfizer و Moderna در اتحادیه اروپا استفاده می شود. در حالی که توزیع واکسن Moderna در ایالت های فدرال از روز سه شنبه آغاز می شود ، نخست وزیر باواریا مارکوس سودر (CSU) با اظهارات در مورد احتمال واکسیناسیون برای کارگران در خانه های سالمندان و خانه های سالمندان احساساتی را ایجاد کرده است.

ارزیابی ماده AstraZeneca طبق بیانیه EMA در روز سه شنبه “در اسرع وقت” انجام خواهد شد. کمیسیون اتحادیه اروپا حداکثر 400 میلیون دوز محصول را برای 27 کشور عضو سفارش داده است. 56 میلیون از این قوطی ها باید به آلمان بروند. بیش از یک هفته است که انگلیس از واکسن استفاده می کند.

پذیرش 29 ژانویه؟

رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین از این خبر به عنوان یک خبر خوب استقبال کرد. EMA ایمنی و کارایی را ارزیابی می کند. فون در لاین در توییتر خود نوشت: “به محض اینکه واکسن ارزیابی علمی مثبتی دریافت کند ، با تمام سرعت کار خواهیم کرد تا استفاده از آن در اروپا امکان پذیر شود.” AstraZeneca ممکن است تا پایان ماه تأیید شود “، ساندرا گالینا ، مدیر کل کمیته بهداشت ، در جلسه استماع در پارلمان اروپا گفت. 29 ژانویه ممکن است روز تصویب باشد. اما EMA در ارزیابی خود مستقل است.

در این صورت ، کمبود واکسن های کرونر باید پس از چند هفته برطرف شود. گالینا گفت: “در سه ماهه دوم ، همه واکسن های مورد نظر خود را دریافت خواهیم کرد.” گروه AstraZeneca این واکسن را به همراه دانشگاه آکسفورد انگلیس تولید کردند. برخلاف واکسن های ماینتس Biontech و شرکت دارویی Pfizer و همچنین شرکت آمریکایی Moderna ، آماده سازی انگلیس و سوئد به اصطلاح واکسن های mRNA تعلق ندارد.

ماده فعال AZD1222 بر اساس نسخه ضعیف شده ویروس سرماخوردگی شامپانزه ساخته شده است. این ماده حاوی مواد ژنتیکی از یک پروتئین سطحی است که پاتوژن Sars-CoV-2 با آن به سلولهای انسانی متصل می شود. یک مزیت بزرگ واکسن این است که می تواند طبق اطلاعات در دمای یخچال دو تا هشت درجه ذخیره شود. علاوه بر این ، عامل بسیار ارزان تر از Biontech یا Moderna است.

طبق گفته وزیر بهداشت فدرال جنس اسپان ، واکسن تولید کننده آمریکایی Moderna باید از روز سه شنبه به استانهای فدرال برود. سیاستمدار HDZ در ZDF روز دوشنبه اعلام کرد که مراکز واکسیناسیون می توانند واکسیناسیون این آماده سازی را نیز شروع کنند. او انتظار دارد تا پایان سه ماهه دو میلیون جعبه مدرن برای آلمان و در طول سال 50 میلیون جعبه داشته باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *