[ad_1]

اما ویروس تنها با یک مکانیزم با پاسخ ایمنی مبارزه نمی کند. اول ، بدن آنتی بادی های مختلفی تولید می کند. فریدمن وبر می گوید: “برخی از آنها ممکن است برای ویروس جدید چندان مناسب نباشند.” “بنابراین ، من می توانم کمی ضعف در پاسخ ایمنی را تصور کنم – اما آنتی بادی های زیادی وجود دارد که می توانند ویروس را خنثی کنند.”

دوم ، بدن همچنین با سلولهای T سیتوتوکسیک واکنش نشان می دهد ، که به طور خاص سلولهای بدن آلوده به Sars-CoV-2 را از بین می برد تا تولید ویروس ها را متوقف کند. چگونه می توان مقاومت در برابر این مکانیسم ایجاد کرد؟ هر سلول قطعات گیرنده پروتئین ، مواد زائد داخل سلول ، روی سطح آن را در گیرنده ها ارائه می دهد – به اصطلاح مجتمع های MHC-I. کریستین مونز توضیح می دهد: “سلول های T سیتوتوکسیک مانند کارآگاهانی که در سطل آشغال استشمام می کنند ، سطح سلول را اسکن می کنند.” “به محض اینکه آنها با یک سلول بدن مواجه شوند که قطعه پروتئین خاص خود را نشان می دهد ، آنها را از بین می برند.”

“احتمال شیوع مجدد همه گیری به دلیل جهش های ایمنی بسیار کم است.”(مسیحی مونز)

اینکه کدام قطعات پروتئینی از یک پاتوژن وجود دارد به میزان مناسب بودن آنها در حفره اتصال کمپلکس MHC-I بستگی دارد. پاتوژن ها در صورت تبادل اسیدهای آمینه در پروتئین خود به گونه ای که این سلول های T دیگر سلول های آلوده را تشخیص ندهند ، می توانند در برابر سلول های T سیتوتوکسیک مقاوم شوند. کریستین مونز گفت: “این در مورد اچ آی وی اتفاق می افتد.”

“همان اتفاقی که برای Sars-CoV-2 می افتد بعید است زیرا میزان جهش HIV بسیار بالاتر است.” همچنین اینکه Sars-CoV-2 دارای جهش تخلیه علیه اتصال آنتی بادی از یک طرف و حمله سلولهای T سیتوتوکسیک باشد ، جای سوال دارد. از طرف دیگر می تواند ویروسی باشد که به خوبی تکثیر می شود. تغییرات زیاد می تواند باعث بدتر شدن بسیاری از فرایندهای تکثیر ویروس ، از ثبات به اتصال به گیرنده ها ، تا حدی شود که احتمال کمبود تناسب اندام وجود دارد.

مقاومت واکسن ها تاکنون تقریباً ناشناخته است

این برای واکسن به چه معناست؟ “واکسنهای MRNA سلولهای T سیتوتوکسیک را تحریک می کنند به خوبی واکسن های برداری نیست، اما آنها هنوز هم در پاسخ ایمنی نقش دارند ، “ایمونولوژیست مونز می گوید. مطالعات اولیه نشان داده شده است که مربوط به سلولهای T است واکسن ناقل AstraZeneca قوی تر در نظر گرفته می شود. فریدمن وبر می گوید: “در هر صورت استفاده از آنتی ژن های بیشتر در واکسن در آینده مفید خواهد بود.” این به شما پاسخ ایمنی گسترده تری می دهد. کریستین مونز می گوید: “دو سوم پاسخ سلول T ناشی از پرش نیست بلکه پروتئین های M و N هستند.”

از آنجا که واکسن نسبتاً کمی استفاده شده است ، اکنون می توان از میزان عفونت نتیجه گرفت که جهش ها چگونه می توانند بر موفقیت واکسیناسیون تأثیر بگذارند. عفونت های جدیدی در منطقه آمازون در اطراف مانائوس در افرادی که قبلاً به Sars-CoV-2 ماه قبل آلوده شده بودند – با جهش یافته جدید. کریستین مونز می گوید: “آلودگی با این نوع در افراد واکسینه شده نیز امکان پذیر است.” “با این حال ، ما از عفونت مجدد با ویروس های کرونا استفاده می کنیم – به شکل یک سرماخوردگی خفیف.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *