[ad_1]

توصیه واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی (WHO) نقطه عطفی در مبارزه با مالاریا نیست. RTS ، S / AS01 ، همچنین به عنوان Mosquirix شناخته می شود ، برای این کار به اندازه کافی موثر نیست. در این راستا ، نباید پیام را با انتظارات بیش از حد زیاد کرد – شکستهایی که مبارزه با مالاریا را در گذشته تحت الشعاع قرار داد ، در آینده ادامه خواهد یافت. اما واکسیناسیون می تواند شیوع بسیار مهمی در مبارزه با عامل بیماری زا باشد پلاسمودیوم آغازکردن.

نکته آخر اینکه احساس می کنم واکسیناسیون در عمل اصلاً جواب می دهد ، زیرا انگل های تک سلولی مانند پلاسمودیوم به سختی با واکسن ها مبارزه می کنند زیرا بسیار پیچیده تر از ویروس ها یا باکتری ها هستند. در واقع ، RTS ، S / AS01 اولین واکسن علیه چنین انگلی است. حاوی آنتی ژنی به نام پروتئین سیرپورسوئیت (CSP) است که در واکسن با پروتئین سطحی ویروس هپاتیت B کار می کند و گلبول های پروتئینی کوچکی را تشکیل می دهد. آنها کمی شبیه ویروس حامل پروتئین مالاریا هستند.

با این حال ، واکسن به هیچ وجه جدید نیست. RTS ، S بر اساس یک پروتئین ساخته شده در سال 1986 است. مطالعات در سال 2011 نتایج دلگرم کننده ای را نشان داد و واکسن نیز در اتحادیه اروپا در سال 2015 تأیید شد. این واقعیت که واکسیناسیون در حال حاضر در مقیاس وسیع استفاده می شود فقط به این دلیل است که فقط نسبتاً م effectiveثر است از حدود 40 درصد از همه عفونت ها و یک سوم از همه دوره های شدید مالاریا جلوگیری می کندطبق گزارش WHO بر اساس نتایج در غنا ، کنیا و مالاوی.

و این به چهار دوز واکسن نیاز دارد – سه بار در ماه در سن پنج ماهگی و یک تزریق اضافی پس از یک سال و نیم. این بدان معناست که این خطر وجود دارد که تعداد قابل توجهی از کودکان همه واکسن های خود را دریافت نکنند و این حفاظت بیشتر کاهش یابد. علاوه بر این ، ایمنی فرض شده واکسیناسیون ممکن است منجر به شکست سایر اقدامات حفاظتی شود. بنابراین ، کارشناسان در مورد اینکه آیا کمپین واکسیناسیون در شرایط واقعی برای توجیه این تلاش بزرگ م enoughثر است ، تردید داشتند. از این گذشته ، همیشه باید در نظر بگیرید که آیا منابع چنین کمپینی می تواند در اقدامات دیگر بهتر سرمایه گذاری شود یا خیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *