[ad_1]

تنها واکسنی که هم اکنون در آلمان علیه Covid-19 استفاده می شود از ویروس های جهش یافته نیز محافظت می کند. این را تیمی از سازنده Pfizer و دانشگاه تگزاس اعلام کردند بر اساس آزمایش خون 20 فرد واکسینه شده. بر این اساس ، پاسخ ایمنی ایجاد شده توسط واکسیناسیون ، تمام 16 جهش آزمایش شده توسط گروه کاری را خنثی کرد ، از جمله جایگزینی اسید آمینه N501Y ، یکی از ویژگی های اصلی خط ویروسی B.1.1.7 که تصور می شود تا 70٪ مسری تر است. برخی از متخصصان ترس از این دارند که چنین گزینه های اصلاح شده با واکسیناسیون ثبت نشود.

متأسفانه ، این هنوز غیرممکن نیست. گروه کار فقط جهش های منفرد را به صورت جداگانه آزمایش کرد ، اما نه به عنوان ترکیبی از چندین تغییر که در خطوط ویروسی موجود واقعاً رخ می دهد. بنابراین ، نتایج بیانات قطعی در مورد اینکه آیا واکسیناسیون از خطرات ویروس جدید انگلیس و آفریقای جنوبی نیز محافظت می کند ، اجازه نمی دهد. به طور خاص ، نوع دوم دارای یک پروتئین سنبله ای کاملاً غیرمعمول با چندین جهش است که هنوز آزمایش نشده است.

در همین حال ، شواهد فزاینده ای نشان می دهد که ویروس ویروس انگلیس B.1.1.7 در واقع بسیار مسری تر از خطوط ویروسی است که قبلا در گردش بودند. دو انتشار مقدماتی بر اساس داده های ژنوم و شواهد دیگر از ماه های آخر سال 2020 گزارش می دهند ، که نسخه جدید 50 درصد سریعتر در حال گسترش است. گروهی از کالج امپریال لندن نیز به این نتیجه رسیدند محدودیت های تماس انگلستان گزینه های دیگر را به تأخیر می اندازد ، اما B.1.1.7 این کار را نمی کند.

تیم Pfizer و دانشگاه تگزاس اکنون توضیح خواهند داد که آیا واکسیناسیون این گزینه را متوقف می کند یا خیر. نتایج تاکنون دلگرم کننده است ، رویترز به نقل از یک ویروس شناس Pfizer نوشتانتظار می رود نتایج در چند هفته آینده ارائه شود. با این حال ، اعتقاد بر این است که واکسن همچنین از انواع جدید محافظت می کند. علاوه بر این ، واکسن های mRNA می توانند خیلی سریعتر با انواع جدید ویروس ها سازگار شوند ، احتمالاً طی چند هفته.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *