[ad_1]

هیچ اثری از mRNA در شیر مادر وجود ندارد

بنابراین گاو و همکارانش ابتدا یک بررسی امنیتی انجام دادند. در یک مطالعه کوچک تیم وی حداکثر تا دو روز پس از دریافت واکسن از Biontech / Pfizer یا Moderna نمونه های سینه را از شش شرکت کننده مورد بررسی قرار داد و هیچ اثری از mRNA یافت. این گروه اکنون تعداد بیشتری از نمونه های شیر را برای اجزای مختلف واکسن آزمایش می کند و در حال گسترش مطالعه خود است تا تمام واکسن های Covid-19 موجود در ایالات متحده را شامل شود.

اما یک چیز وجود دارد که محققان دوست دارند در شیر مادر ببینند: آنتی بادی های Covid-19. پس از همه ، مدتهاست که شناخته شده است که نوزادان تازه متولد شده آنتی بادی های موثری در برابر باکتری ها و ویروس های مضر تولید نمی کنند. سه تا شش ماه طول می کشد تا این محافظت آغاز شود. اما شیر مادر دارای آنتی بادی های زیادی است که می تواند از تهدیدات احتمالی کودک محافظت کند. هدویگ نوردنگ از دانشگاه اسلو ، متخصص در زمینه داروهای بارداری و شیردهی ، گفت: “شیر مادر طبیعت به طور ویژه برای تهیه اولین واکسن به کودک طراحی شده است.” “شیر مادر خود بیش از غذا است ، شیر مادر دارو است.”

در نهایت ، سلولهای ایمنی مادر ، لنفوسیت B (یا سلول B) ، به طور مداوم آنتی بادی تولید می کنند. به محض اینکه مادر شروع به شیر دادن می کند ، غدد پستانی سیگنال شیمیایی ارسال می کنند که این سلولهای B را به پستان جذب می کند. اما برخلاف مولکول های داروها ، قهوه و نوشیدنی های الکلی ، که آنقدر کوچک هستند که می توانند به تنهایی به شیر مادر منتقل شوند (البته به شکل رقیق شده) ، آنتی بادی ها برای این کار بسیار بزرگ هستند. بجای گیرنده های سطح مجاری شیر به آنتی بادی ها حمله می کنند و آنها را در مثانه های محافظ و پر از مایع بپیچید که به آنها اجازه می دهد با خیال راحت از سلول های مجاری عبور کنند.

راه گیج کننده آنتی بادی از طریق کودک

گالیت آلتر ، ایمونولوژیست و ویروس شناس در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون که روی تحقیقات گری کار می کرد ، گفت: “در این روند چیزی جادویی وجود دارد.” آنچه اتفاق می افتد وقتی آنتی بادی ها به نوزاد می رسند ، کمی رمز و راز است. آنتی بادی های موجود در شیر مادر وارد خون نوزاد نمی شوند ، دهان ، گلو و روده ها را قبل از جذب نهایی بپوشانید. با این حال ، به نظر می رسد این آنتی بادی ها محافظت می کنند. برای مقابله زود هنگام با عفونت می توان در ورودی های بدن کار کرد.

مطالعات نشان می دهدکه نوزادانی که در شش ماه اول به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می کنند ، اوتیت میانی بسیار کمتری نسبت به کودکانی که کمتر از شیر مادر تغذیه می کنند یا اصلاً شیر نمی دهند ، دارند. تو هم یکی داری خطر کمتر عفونت های تنفسی و مادران شیرده که واکسن آنفولانزا دریافت می کنند (و بنابراین آنتی بادی های محافظ را از طریق شیر مادر به کودک خود منتقل می کنند) ، بنابراین از نوزادانی که هنوز خیلی جوان نیستند که نمی توانند واکسینه شوند ، محافظت می کند.

همین مورد را می توان در مورد آنتی بادی های Covid-19 نیز گفت. اوایل امسال محققان دریافتند که شیر مادر افرادی که از ویروس بهبود یافته اند به روشی مشابه با آنتی بادی ها تزریق می شود. و تعدادی از مطالعات کوچکتر ، که بسیاری از آنها هنوز ارزیابی نشده اند ، من دارم آنتی بادی موجود در شیر مادر توسط زنان پیدا شده است که واکسن دریافت کرده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *