[ad_1]

دستگاهی باریک و انعطاف پذیر در نوک انگشتان شما از عرق فرد خوابیده انرژی برداشت می کند. این را می توان برای کار با دستگاه های الکتریکی کوچک و قابل حمل استفاده کرد گزارش جوزف وانگ و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیگو ، در مجله ژول. چنین وسایلی که روی بدن استفاده می شود ، از جمله ساعت های هوشمند یا دستبندهای تناسب اندام ، در حال رایج شدن است. با این حال ، یافتن منبع عملی انرژی برای این دستگاه ها دشوار است.

این گروه نوشتند ، برخلاف دستگاه های قبلی که از طریق عرق کار می کنند ، برای کارکرد جدید نیازی به هیچ حرکتی نیست – چنین دستگاه هایی بسیار ناکارآمد هستند و فقط کمتر از یک درصد از انرژی نظری موجود را جمع می کنند. برای حل این مشکل ، وانگ و گروه او چیزی را ساختند که به عنوان “سلول سوخت زیستی منفعل” شناخته می شود و از لاکتات عرق در نوک انگشتان انرژی شیمیایی استخراج می کند. طبق این نشریه ، دستگاه شما تاکنون کارآمدترین نوع از این پیشرفت است ، در مدت زمان ده ساعت خواب حداکثر 400 میلی ژول در سانتی متر مربع جمع می کند.

این دستگاه در حین خواب انرژی کافی برای کارکرد سنسور با صفحه نمایش را که عملکردهای بدن یا محیط را کنترل می کند ، بدست می آورد. وانگ و تیمش بدون انرژی حرکت نمی توانند به طور کامل کنار بیایند. علاوه بر انرژی شیمیایی ، به لطف ژنراتورهای پیزوالکتریک اضافی ، “کمباین” شما از فشار انگشت سبک نیز انرژی می گیرد ، به عنوان مثال هنگام تایپ روی صفحه کلید یا تلفن هوشمند. این گروه کاری اکنون امیدوار است که کارایی بیشتری را بهبود بخشد و دستگاه را در برابر سایش مقاوم کند. علاوه بر این ، باید بتوان فناوری را به سایر سیستمهای تولید انرژی متصل کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *