[ad_1]

اکثر افرادی که از ویروس Sars-Cov-2 جان سالم به در برده اند ، ماهها در برابر عفونت مجدد محافظت می شوند. این نتیجه بررسی اولیه بیش از 20،000 متخصص بهداشت در انگلیس بود. به گفته نویسندگان ، واکنش های ایمنی بدن پس از عفونت حداقل به مدت پنج ماه خطر عفونت مجدد را 83 درصد کاهش می دهد.

طی سال گذشته ، گزارشات مربوط به عفونت مجدد با ویروس کرونا ویروس Sars-CoV-2 این تردید را ایجاد کرده است که سیستم ایمنی بدن می تواند از خود در برابر ویروس دفاع کند. نتایج موقت از مطالعه SIREN سوزان هاپکینز ، مشاور ارشد پزشکی در بهداشت عمومی انگلستان و مطالعه سرب ، در یک جلسه مطبوعاتی گفت: بنابراین آرامش بخش هستند. وی افزود ، طبق داده ها ، ایمنی طبیعی می تواند به اندازه واکسیناسیون موثر باشد ، حداقل برای دوره پنج ماهه تحت مطالعه تاکنون.

داده ها نشان می دهد که عفونت مجدد نادر است – در کمتر از 1٪ از حدود 6،600 شرکت کننده ای که قبلاً شروع کرده اند رخ می دهد کوید -19 بیمار شد بود. با این حال ، این تیم دریافت که افرادی که دوباره آلوده می شوند ، می توانند ویروس را در بینی و گلو خود حمل کنند ، حتی اگر هیچ علامتی نداشته باشند. هاپکینز گفت: گفته می شود چنین بارهای ویروسی خطر انتقال عامل بیماری زا به دیگران را افزایش می دهد.

جان وری ، ایمونولوژیست از دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا گفت: “ضد عفونی مجدد کاملاً غیرمعمول است ، این خبر خوبی است.” با این حال ، پس از عفونت ، نمی توانید بدون ماسک فقط راه بروید.

غربالگری منظم باید عفونت های مکرر را نشان دهد

هاپکینز گفت ، SIREN بزرگترین مطالعه ویروس کرونا است که بطور سیستماتیک به دنبال عفونتهای بدون علامت است. شرکت کنندگان هر دو تا چهار هفته آزمایش خون برای آنتی بادی های Sars-CoV-2 و آزمایش PCR برای خود ویروس انجام دادند.

در طی پنج ماه ، تیم 44 مورد عفونت مجدد را کشف کرد. در گروه 14000 شرکت کننده ای که قبلاً آلوده نشده بودند ، 318 نفر آزمایش ویروس مثبت داشتند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *