[ad_1]

واکسن کرونا از تولید کننده انگلیسی-سوئدی Astrazeneca اکنون می تواند در اتحادیه اروپا استفاده شود. همانطور که اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون در توییتر اعلام کرد ، کمیسیون اتحادیه اروپا موافقت خود را اعلام کرده است. کمیساریای بهداشت استلا کیریاکیدس نیز جمعه شب این تأیید را تأیید کرد.

مقامات بروکسل توصیه آژانس دارویی اتحادیه اروپا (EMA) را دنبال می کنند. این مربوط به افراد بالای 18 سال بدون محدودیت سنی است. اما در آلمان ، کمیته دائمی واکسیناسیون توصیه می کند که این موارد فقط به بزرگسالان زیر 65 سال داده شود.

این سومین واکسن Covid-19 مورد تایید اتحادیه اروپا است. در انگلستان ، این دارو که Astrazeneca با دانشگاه آکسفورد تولید کرد ، از اوایل ژانویه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. تاکنون فقط واکسن های Pfizer / Biontech و Moderna در اتحادیه اروپا تأیید شده اند. واکسن Astrazeneca به خصوص ارزان و مناسب برای واکسیناسیون های دسته جمعی در نظر گرفته می شود ، زیرا به همان اندازه لازم نیست خنک شود.

طبق EMA ، واکسن ضد AstraZeneca برای همه سنین است

برخلاف کمیته دائمی واکسیناسیون در آلمان ، کارشناسان EMA در مورد محدودیت سنی تصمیم گرفتند. حتی اگر افراد آزمایشی با سن بالای 55 سال نسبتاً کم باشند ، این قابل توجیه است. EMA این تصمیم را با نتایج خوب آزمایشات در سایر گروه های سنی و همچنین تجربه با سایر واکسن ها توجیه می کند.

مجوز بازاریابی مشروط اعطا شده است. این به این معنی است که تولید کننده باید همچنان اطلاعات را به EMA ارائه دهد در حالی که واکسن از قبل استفاده شده است. واکسن های Biontech / Pfizer و Moderna وضعیت یکسانی دارند.

اتحادیه اروپا 400 میلیون جعبه به AstraZeneca سفارش داده است

مشکلات زایمان در Astrazeneca هنوز حل نشده است. یک هفته پیش ، این گروه با کمال تعجب به اتحادیه اروپا اعلام کرد که در سه ماهه اول بسیار کمتر از آنچه که برنامه ریزی شده بود ، تحویل می دهد: به جای 80 میلیون جعبه ، فقط 31 میلیون. از آن زمان ، اتحادیه اروپا تلاش کرده تا این شرکت را متقاعد کند تا حداقل تا حدی کاهش را کاهش دهد. اتحادیه اروپا در مجموع 400 میلیون دوز واکسن سفارش داده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *