[ad_1]

علاوه بر این ، به لطف تجربه به دست آمده در ماه های اخیر و اثبات اثبات دگزامتازون ، درمان افراد مبتلا به بیماری شدید نیز بهبود یافته است.

اما علائم نگران کننده ای نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، درصد بالاتری از افراد آلوده در بیمارستان ها باید تهویه شوند. حدود دو سوم در مقایسه با حدود یک پنجم آوریل. علاوه بر این ، بیماران در طول موج دوم به طور متوسط ​​جوان تر از بهار هستند ، اما در حال حاضر این نسبت به افراد مسن در حال تغییر است. و بیشتر در معرض خطر بیماری جدی قرار دارند.

علاوه بر این ، اشغال مداوم بالای کلینیک ها خطراتی را به همراه دارد – کیفیت مراقبت برای همه بیماران کاهش می یابد. علاوه بر این ، این خطر وجود دارد که کارکنان مراقبت های بهداشتی به دلیل قرار گرفتن در معرض زیاد به سلامتی خود آسیب برسانند و دیگر در دسترس بیمارستان ها نیستند.

بازگشت به مطالب

اگر همه افراد بیمار قابل درمان نباشند چه اتفاقی می افتد؟

بزرگترین خطری که Covid-19 ایجاد می کند این نیست که ویروس جدید تا این حد کشنده است. نه ، این تعداد بسیار کمتر از آنچه م Instituteسسه رابرت کوخ پیشنهاد داده است ، به عنوان مثال در سناریوی گزارش خطر محافظت از مدنی 2012 ، باعث کشته شدن افراد می شود.با این وجود ، ویروس بدون اقدامات مقابله ای خیلی سریع گسترش می یابد.

تجربه در ایتالیا نشان می دهد که به طور خاص طرفداران کمیاب می شوند. اگر دیگر نمی توان همه را معالجه کرد ، وی استفاده می کند یک فرآیند انتخاب معروف به تریاژتصمیم بگیرند چه کسانی اقدامات نجات دهنده زندگی را دریافت می کنند. هدف استفاده م resourcesثرتر از منابع کمیاب به منظور نجات هرچه بیشتر جان افراد است.

فرایندهای حمل و نقل در بخش نظامی شناخته شده اند و از امداد رسانی در برابر بلایاهنگامی که تعداد زیادی از افراد مجروح نیاز به درمان همزمان دارند. در سطح کمتر چشمگیر ، تریاژ معمول است. در اورژانس بیمارستان های آلمان ، بیماران روزانه توسط پرستاران آموزش دیده با توجه به فوریت درمان طبقه بندی می شوند.

اما وقتی ظرفیت بیمارستان Covid-19 کاهش یافت ، چنین تصمیماتی دشوارتر شد. متخصصان باید براساس معیارهای پزشکی تصمیم بگیرند – اما کدام یک؟ آیا مهم است که درمان چقدر فوری است یا ترجیح داده می شود چه کسی می تواند بیشترین بهبود را داشته باشد؟

در یک وضعیت بحرانی واقعی ، اعضای مشاغل مورد نیاز فوری ، به ویژه کارکنان پزشکی ، نیز ممکن است تحت درمان ترجیحی قرار بگیرند. تریاژ معمولاً توسط افراد منصوب خاص انجام می شود.

چندین مرحله گنجانده شده است. در وهله اول مشخص می شود که چه کسی هنوز حق تهویه را دارد. سپس متخصصان باید قضاوت کنند که چه کسی بیشترین شانس زنده ماندن را دارد. برای این منظور ، معیارهای موجود به عنوان ارزیابی ارزیابی مداوم نارسایی اندام (SOFA) استفاده می شود ، که مطالعات نشانه های خوبی برای مرگ و میر Covid-19 نشان داده اند. اما حتی اگر بیمار پس از چنین ارزیابی تهویه شود ، تریاژ ادامه می یابد – در شرایط شدیدتر.

زیرا اگر پیش آگهی به طور قابل توجهی بدتر شود ، ممکن است تهویه شخص دیگری منطقی تر باشد. با این حال ، توقف تهویه برای بیمار یک تصمیم چشمگیر است. در شرایط عادی ، آنها فقط به درخواست بیمار اتفاق می افتند – یا زمانی که امیدی به درمان نیست.

در حال حاضر ، شرایط چارچوب چنین تصمیماتی توسط قوانین آلمان تنظیم نشده است. مسئولیت معضل اخلاقی کاملاً بر دوش پزشکان است.

بازگشت به مطالب

واکسن های جدید چگونه کار می کنند؟

دو واکسن Covid-19 که در حال حاضر در حال استفاده یا تحت تأیید هستند – یکی از Moderna ، دیگری از Pfizer و BioNTech – مبتنی بر فناوری mRNA هستند. آنها از RNA تشکیل شده اند که کد ژنتیکی پروتئین Sars-CoV-2 و حوزه اتصال گیرنده آن را رمزگذاری می کند. برخی از عناصر سازنده RNA از یک سو اصلاح شیمیایی شده اند ، به طوری که مولکول پایدارتر است و بنابراین می تواند پروتئین بیشتری تولید کند و از طرف دیگر ، برای تقویت پاسخ ایمنی قوی در برابر خارجی RNA علاوه بر این ، ابتدا و انتهای زنجیره ژنتیکی شامل توالی های سیگنالی است که مولکول آنها را به عنوان mRNA شناسایی می کند. این نوع مولکول دستورالعمل های ساخت پروتئین ها را از DNA ژنوم به ریبوزوم ها منتقل می کند ، سپس پروتئین نهایی را به ترتیب تولید می کند.

mRNA مصنوعی در پوسته ای ساخته شده از مولکول های شبه چربی که ماده ژنتیکی را احاطه کرده و با خیال راحت آن را وارد سلول می کند ، بسته بندی شده است. به محض اینکه سلول پروتئین را در سنبله ایجاد می کند ، قطعات آن را در مولکول های ایمنی خاص در خارج ارائه می دهد. سپس این قطعات سلولهای ایمنی ویژه را خارجی تشخیص داده و در برابر پروتئین سنبله پاسخ ایمنی ایجاد می کنند.

برخلاف واکسن کلاسیک ، این بار پاسخ ایمنی خاصی را در برابر ویروس ها فعال می کند ، در این سلول های T نقش اصلی در از بین بردن سلول های آلوده دارند. در نتیجه ، برخلاف آنتی بادی ها ، ویروس نمی تواند از سیستم ایمنی در سلول ها مخفی شود. طبق داده های موجود ، واکسن به طرز شگفت انگیزی م effectiveثر است. Moderna و Pfizer / Biontech گزارش می دهند که واکسن آنها بیش از 90 درصد باعث کاهش عفونت در آزمایشات بالینی شده است.

بازگشت به مطالب

چگونه ویروس گسترش می یابد؟

درباره مخاطی که افراد بیمار عطسه یا سرفه می کنند. این باعث ایجاد یک آئروسل از قطرات ریز می شود که قبل از نشستن مدتی در هوا می ماند. نشان داده شده است که این آئروسل ها دارای ذرات ویروسی سالم هستند که می توانند در اثر استنشاق آلوده شوند. به همین دلیل ، هیچ کس نباید مدت طولانی در کنار افراد بالقوه بیمار بماند. و همه افراد بیمار باید از محافظ دهان و بینی استفاده کنند و تا آنجا که ممکن است از دیگران دور باشند ، یعنی در خانه بمانند.

مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که آواز گروهی ، کلاسهای تناسب اندام یا کار روی خط مونتاژ منجر به بسیاری از حوادث عفونی می شود. “اقامت در مناطق کوچک ، ضعیف یا بدون تهویه به مدت طولانی می تواند احتمال انتقال آئروسل را در مسافت بیش از دو متر افزایش دهد.” RKI را در وب سایت خود می نویسد.

قطرات بزرگتر سرفه ممکن است روی سطوح قرار بگیرند. این ویروس همچنین می تواند اشیا from را از دست افراد آلوده آلوده کند. شستشوی منظم و کامل دست درست به همان اندازه که عمداً به صورت شما دست نزده از آن محافظت می کند. اما اهمیت سطوح انتقال برای Sars-CoV-2 در مقایسه با ذرات معلق در هوا کم است. تحقیقاتی که با شرایط واقعی روزمره سروکار دارند ، آنها معمولاً نتیجه می گیرند که خطر سطوح کم است.

پخش شدن در آب – بعنوان مثال در استخرهای شنا – بعید است ، خصوصاً اینکه ویروس در اینجا بسیار رقیق است و برای ضد عفونی کردن معمولاً کلر به آب اضافه می شود. تماس نزدیک با افراد دیگر ، به عنوان مثال در چمنزارها ، بسیار نگران کننده است.

بازگشت به مطالب

ویروس در واقع چقدر آلوده است؟

ویروس جدید به گروه بزرگی از ویروس های کرونا ویروس شبیه سارس تعلق دارد ، اما فقط از راه دور با ویروس اپیدمی 2003 مرتبط است و رفتار متفاوتی دارد. عامل بیماری زا احتمالاً به عنوان سارس – تعداد اصلی تولید مثل R آن – آلوده شده است0 طبق RKI بین 2.4 و 3.3 است.

این تعداد به طور متوسط ​​تعداد افراد آلوده به فرد آلوده را توصیف می کند – با این فرض که هیچ کس در برابر ویروس مصون نیست. با این حال ، این یک مقدار ثابت نیست ، اما می تواند تحت تأثیر رفتار ما باشد. بنابراین ، در طی یک اپیدمی ، تعداد تولیدمثل موثر R اندازه گیری می شود. برای جلوگیری از شیوع ، این مقدار باید دائما زیر 1 نگه داشته شود. این بدان معنی است: هر فرد آلوده به طور متوسط ​​کمتر از یک نفر آلوده می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *