[ad_1]

هر کهکشان منحصر به فرد است. ساختارهای کیهانی با برآمدگی ها ، هاله ها ، دیسک ها و حلقه های مختلف ظاهر می شوند. بسیاری از ستارگان جدید در برخی شکل می گیرند ، برخی دیگر به سختی رشد می کنند. اکنون یک تیم در این مجله حضور دارد اطلاعیه های ماهانه انجمن نجوم سلطنتی اطلاعات مفصلی درباره 3068 کهکشان منتشر کرد. با تشکر از داده ها ، ستاره شناسان باید درک کنند که کهکشان ها چگونه رشد می کنند ، تا می شوند و در نهایت خسته می شوند.

این گروه تحقیقاتی در مجموع هفت سال در حال جمع آوری اطلاعات بوده است. برای تعیین شکل واقعی و سه بعدی کهکشان ، به مدل پویای حرکت ستاره ای نیاز دارد. در این حالت ، داده های مورد نیاز برای این کار ابزاری مخصوصاً ساخته شده به نام دارند طیف سنجی میدانی چند منظوره سیدنی-AAO (SAMI) تحویل داده شده. طیف نگار به رصدخانه Siding Spring در نیو ساوت ولز به تلسکوپ آنگلو-استرالیا متصل است.

مطالعه SAMI اولین نمونه از طیف سنجی 3-D به اندازه کافی بزرگ برای تجزیه و تحلیل نحوه تعامل کهکشان ها با محیط است. سه سوال اصلی که مصرف کنندگان می خواهند روشن کنند: محیط زیست چه نقشی فیزیکی در تکامل کهکشان ها بازی می کند؟ جریان گاز و تکامل کهکشان ها چگونه با هم ارتباط دارند؟ چگونه انباشت جرم و زاویه در کهکشان ها جمع می شود؟

هدف حداقل 10 هزار کهکشان هدف بعدی است

طبق گفته نویسندگان این مطالعه ، برای هر کهکشان دو پنجره طیفی اصلی وجود دارد که محدوده آبی (370 تا 570 نانومتری) و قرمز (630 تا 740 نانومتری) طول موج نوری را با وضوح طیفی R = 1808 و 4304 پوشش می دهد ، به ترتیب. بنابراین ، مشاهدات اطلاعات مربوط به یونیزاسیون گاز و حرکت شناسی ستاره ای و همچنین “خیلی بیشتر” را فراهم می کند.

این پروژه از سال 2013 آغاز شده است. از آن زمان ، افراد مسئول بسته های داده را دو بار منتشر کرده اند. همین امر ده ها مقاله نجومی را ممکن کرده است. مطالعات بیشتر در حال انجام است. و اکنون می توان انتظار بیشتری داشت که بسته سوم و آخرین داده اطلاعات صدها کهکشان دیگر را فراهم می کند. همه داده ها از طریق آنلاین هستند بانک اطلاعات نوری نجوم استرالیا (AAO) در دسترس.

در آینده ، دستگاه های دیگر باید SAMI را اجرا کنند. این شامل حدود هکتور. این دستگاه باید در سال 2021 به بهره برداری برسد و وضوح طیفی حتی بالاتری را برای بیش از 10،000 یا حتی 15،000 کهکشان فراهم کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *