[ad_1]

شرکت زیست فناوری Oxitec انگلیس ده سال است که برای تصویب و پذیرش پروژه خود می جنگد. حالا او برای اولین بار پشه های اصلاح شده ژنتیکی منتشر کرده است. به عنوان بخشی از آزمایشی که این هفته در Florida Keys (زنجیره ای جزیره ای در انتهای جنوبی فلوریدا) آغاز شد ، این شرکت می خواهد روش جدیدی را برای جلوگیری از شیوع پشه ببر مصری آزمایش کند. (Aedes aegypti) حاوی شیوع بیماریهایی مانند تب zika یا تب دنگی ، chikungunya و تب زرد است.

Oxitec قبلاً از حشرات اصلاح شده ژنتیکی در برزیل ، پاناما ، مالزی و جزایر کیمن استفاده کرده است. در ایالات متحده ، آنها به دلیل فرایندهای دشوار تصمیم گیری رسمی و مقاومت ساکنان فلوریدا ، موفق به انجام این کار نشده اند. و این علی رغم این واقعیت است که ایالات متحده قبلاً پروانه های کلم اصلاح شده ژنتیکی را آزمایش کرده است (Plutella xylostella) در نیویورک و با کرم پنبه قرمز اصلاح شده ژنتیکی (Pectinophora gossypiella) در آریزونا ، که هر دو توسط Oxitec نیز توسعه داده شده اند.

آنتونی جیمز ، زیست شناس مولکولی که پشه های اصلاح شده بیوتکنولوژی را در دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین مطالعه می کند ، گفت: “وقتی اتفاق جدید و انقلابی به وجود می آید ، اولین واکنش برای بسیاری این است که” یک لحظه صبر کنید “. “بنابراین این یک معضل بزرگ است که Oxitec می تواند روند خود را در ایالات متحده آغاز کند.”

Aedes aegypti حدود چهار درصد از پشه های فلوریدا کیز را تشکیل می دهد. با این حال ، طبق منطقه کنترل پشه فلوریدا (FKMCD) ، که در این پروژه از نزدیک با Oxitec همکاری می کند ، پشه تب زرد تقریباً مسئول همه بیماری های منتقله از پشه در منطقه است. بنابراین ، محققان و تکنسین های درگیر در این پروژه از نظر بیوتکنولوژی اصلاح شده اند Aedes-aegyptiمردان را آزاد کنید. آنها نیش نمی زنند ، اما با ماده های وحشی که مسئول گزش پشه و انتقال بیماری هستند ، جفت می شوند. تمرکز: مردان اصلاح شده ژنتیکی ژنی را حمل می کنند که به فرزندان آنها منتقل می شود و تمام فرزندان ماده را در مراحل اولیه لارو از بین می برد. فرزندان نر نمی میرند ، بلکه ناقل ژن می شوند و آن را به نسل های آینده منتقل می کنند. این همان جوری است که باید باشد Aedes-aegypti-جمعیت به تدریج در حال کاهش است.

Aedes aegypti بیماری هایی که به طور فزاینده ای منتقل می شوند

FKMCD در سال 2010 به Oxitec متوسل شد تا روش را در Keys آزمایش كند ، جایی كه پشه ها به عنوان ناقل بیماری شیوع بیشتری می یابند. اولین موارد تب دنگی که به صورت موضعی منتقل می شود ، در فلوریدا در سال 2009 کشف شد و چند سال بعد به صورت موضعی تب زیکا منتقل شد.

این مطالعه میدانی با محققانی آغاز شد که جعبه های تخم پشه Oxitec خود را در اواخر آوریل 2021 در شش مکان در سه منطقه Keys قرار دادند. انتظار می رود اولین نرها از اوایل تا اواسط ماه مه تخم شوند. برای کل دوازده هفته انتظار می رود هر هفته حدود 12000 پشه ظاهر شود. مرحله دوم که از اواخر سال شروع می شود ، باید داده های بیشتری نیز ارائه دهد. سپس ، طبق گفته Oxitec ، تقریباً 20 میلیون پشه در یک دوره حدود 16 هفته آزاد می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *