[ad_1]

فیلهای بزرگ این گونه حدود 200000 سال پیش مهاجرت کردند عتیقه جات Paleoloxodon از شمال به جنوب و در منطقه مدیترانه مستقر شدند. از جمله ، در سیسیل امروز. پس از حضور ، غول ها در یک دوره زمانی بسیار کوتاه هم اندازه و هم وزن خود را از دست دادند. مدت زمان طولانی چگونگی این اتفاق مشخص نبود ، اکنون یک تیم وجود دارد در مجله “زیست شناسی فعلی” بیانیه ای منتشر کرد.

تکامل جزایر فرایندی است که می تواند در مدت زمان نسبتاً کوتاهی منجر به تغییرات فنوتیپی مختلفی از جمله کوتولگی شود. تیم تحقیق نوشت: “فیل های کوتوله سیسیلی نمونه های بسیار خوبی از تغییرات ریخت شناختی شدید هستند که تکامل جزیره می تواند ایجاد کند.”

برای درک چگونگی تغییر حیوانات ، سینا بالکا از دانشگاه پوتسدام در آلمان و همکارانش DNA میتوکندری یک فیل کوتوله را از غار پونتالی تجزیه و تحلیل کردند. تیم تخمین می زند که این فرد تنها دو متر از شانه و وزن 1.7 تن فاصله داشته است. قدمت رادیوکربن و تجزیه و تحلیل تجزیه پروتئین های مینای دندان نشان می دهد که این حیوان بین 175،500 تا 50،000 سال پیش مرده است.

در همان زمان ، او از فرزندان مستقیم یک نفر بود عتیقه جات Paleoloxodon. با این حال ، آن را به اندازه 3.7 متر و ده تن رساند. بنابراین ، فیل پیگمی 8000 کیلوگرم وزن کم کرد و تقریباً دو متر قد از دست داد. نویسندگان می نویسند ، حیوانات با سرعت حداکثر 200 کیلوگرم در هر نسل کوچک شده اند.

در طول هزاره ها سیسیل میزبان چندین خط فیل مینیاتوری بوده است. اکنون حداقل دو جنس وجود دارد که تا 19000 سال پیش وجود داشته است: ارتفاع یک متر شاهین پالئولوکسودون و دو متر بلندی Paleoloxodone را ببینید Mnaidriensis. (asw)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *