[ad_1]

در حالی که Covid-19 در سراسر جهان گسترده است ، سایر عفونت ها با مشکل روبرو هستند. معروف ترین مورد آنفولانزا است: در بهار سال 2020 ، موج آنفلوآنزا ناگهان متوقف شد ، زمستان امسال حتی آغاز نمی شود. موسسه رابرت كخ (RKI) در اواخر دسامبر تقریباً 30 مورد آنفلوانزا را كه هر هفته آزمایش شده است ، گزارش می كند. در ابتدای 2019/2020 هنوز بیش از 1000 است. سایر بیماریهای عفونی مانند قرمز مخملک و سرخک نیز مشکل دارند ، همانطور که توسط داده های موسسه نشان داده شده است.

سونیا بوندر از بخش نظارت RKI گفت: “بیماری های واگیر که باید به آنها اطلاع داده شود از ابتدای شیوع بیماری همه گیر کاهش یافته است.” علت احتمالی: ماسک ، محدودیت تماس و اقدامات دیگر علیه ویروس کرونا – نه غیر منتظره – همچنین در برابر سایر عوامل بیماری زا.

نه تنها در آلمان ، کارشناسان از سراسر جهان از کاهش بیماری های عفونی خبر می دهند. اما متخصص اپیدمیولوژی توضیح می دهد که در همه بیماری ها به یک اندازه خود را نشان نمی دهد و موارد استثنایی نیز وجود دارد. بوندر توضیح می دهد: “این دقیقاً چه چیزی بستگی به عامل بیماریزا دارد.”

زمان های شدید برای عفونت ها

بنابراین ، در بسیاری از جاها چنین است همانطور که در کره، الگوی قابل تشخیص: به نظر می رسد عفونت هایی که توسط قطرات و آئروسل منتشر می شوند بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. علاوه بر آنفلوانزا ، پنوموکوک ها که باعث ذات الریه شدید و همچنین شایع ترین ویروس های سرماخوردگی می شوند ، تا حد زیادی در فراموشی ناپدید شده اند. امروزه سرخک و اوریون چه در آلمان و چه در سایر نقاط جهان بسیار کمتر دیده می شود.

“افزایش بیماریهای عفونی از ابتدای شیوع همه گیر ظاهراً کاهش یافته است.”(سونیا بوندر)

از طرف دیگر ویروس های دیگر عملکرد بهتری دارند. به عنوان مثال ، ویروس های بینی که باعث سرماخوردگی نیز می شوند. به عنوان مثال ، در حالی که آنفلوانزا یک بار توسط سیستم نظارت بر RKI ثبت نشده است ، که در آن اقدامات پزشکی دارای نمونه های تصادفی از بیماران با علائم شبیه آنفلوانزا است که برای ویروس های مختلف آزمایش شده است ، در پنج هفته آخر سال 2020 ، ویروس های ویروس راین در بیش از یک چهارم نمونه ها شناسایی شده است. . این تقریباً همان درصد هر سال است.

دلیل آن احتمالاً یکی از ویژگی های پاتوژن است: برخلاف ویروس های کرونا ویروس یا آنفلوانزا ، ویروس های بینی یک پاکت غشایی حساس نیستند ، بلکه یک پاکت پروتئین پایدار هستند. این باعث می شود آنها بسیار مقاوم و بسیار مسری باشند ، بنابراین می توانند از طریق سطوح نیز به طور مثر منتقل شوند. این واقعیت که این ویروس ها به خوبی از قفل جان سالم به در می برند نشان می دهد که همه افراد به اندازه منظم که دست می دهند دست خود را نمی شویند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *