[ad_1]

کنفرانس ویدیویی توجه را تحت تأثیر قرار می دهد. علاوه بر این ، آنها تمایل به شرکت در مکالمه را در مقایسه با جلساتی که افراد به صورت حضوری شرکت می کنند ، کاهش می دهند. این نتیجه نظرسنجی از 3،288 متخصص از موسسه ملی بهداشت ایالات متحده (NIH) بود که به طور منظم برای جلسات آنلاین ملاقات می کردند.

این مطالعه توسط مرکز بررسی علمی وابسته به NIH (CSR) در بتسدا ، مریلند انجام شده است. این تیم با بازرسان مصاحبه کرده که در جلسات بزرگنمایی بین اوت و اکتبر سال 2020 شرکت کرده بودند ، چهل و شش درصد از آنها گفتند که نسبت به جلسات حضوری و بررسی برنامه های بورس تحصیلی ، توجه کمتری به کنفرانس ویدیویی دارند. 51 درصد می گویند تمایل آنها برای شرکت در جلسه کاهش یافته است. الكساندر دنت ، ایمونولوژیست در دانشكده پزشكی ایندیانا در ایندیاناپولیس كه در این نظر سنجی حضور داشت ، گفت: “من فقط از مشاهده چهره با بزرگ نمایی خسته شده ام ، بنابراین چیزهای دیگر را می بینم.” “البته ، من گوش می دهم – و این در جلسات عادی اتفاق می افتد.”

با این حال ، محققان دیگر ترس دارند که بازرسان در مورد بحث بودجه جلسات ویدئویی خود به همان اندازه که در یک جلسه حضوری صحبت می کنند ، بحث و یا به آن توجه نکنند. جیسون مور ، استاد بیوانفورماتیک در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا ، گفت که او اغلب تقاضای کمک هزینه کرده است و اکنون نگران کیفیت بررسی های همتا از طریق زوم است. مور می گوید: “آیا در مورد بودجه من بحث متعادلی وجود دارد و آیا همه نظرات شنیده می شود؟” “زیرا اغلب اتفاق می افتد که شخصی که به برنامه ای فکر می کند که هیچ کس دیگری به طور متقاعد کننده از آن پشتیبانی نمی کند ، نظر خود را ارائه دهد و بنابراین دیگران را از طرف وی جذب می کند که باید کمک هزینه اعطا شود.”

“همه ما کمی خسته ایم”(ساندرا بندیسیولی ، مسئول ارشد سیاست های تحقیقاتی ، EMBO هایدلبرگ)

حدود 43 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که ترجیح می دهند جلسات رو در رو داشته باشند تا آنلاین. در مقابل ، تقریباً یک سوم آنها می گویند جلسات مجازی را ترجیح می دهند. طبق گزارش CSR ، فقط 10 تا 15 درصد متقاعد شده اند که افزایش جلسات از نظر کیفیت ارزیابی و مشارکت حسابرسان ، گزینه بهتر است.

این اعتقاد: همچنین بر روی بزرگنمایی نمره قابل اعتماد به برنامه ها می رسد

ساندرا بندیسیولی ، مسئول ارشد سیاست های تحقیقاتی در سازمان علوم اروپا EMBO در هایدلبرگ ، گفت: “همه ما کمی خسته شده ایم.” سخنگوی CSR ، که بیش از سه چهارم برنامه های NIH را بررسی می کند ، از صحبت با Nature در مورد این مطالعه سه بار خودداری کرد ، و اظهار نظر کرد که گزارش در دسترس عموم خود گویای این امر است.

از طرف دیگر ، الكساندر دنت ، ایمونولوژیست آمریكایی ، نگران این نیست كه بازرسان به دلیل جلسات تقویت ، روی برنامه ها تمركز نكنند. دنت گفت: “من فکر نمی کنم این یک مشکل بزرگ باشد.” “اکثریت قریب به اتفاق بر این باورند که روند بررسی باید دقیقاً مثل همیشه دقیق و دقیق انجام شود.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *