[ad_1]

آغاز سال همیشه عروسی طالع بینی است. برای من بعنوان یک ستاره شناس کاملاً نامفهوم است که چرا بسیاری از مردم اینجا هنوز به “پیش بینی” طالع بینی اعتماد می کنند. پیش بینی های آنها یا آنقدر مبهم است که کاملاً تصادفی است. یا فقط اشتباه است.

افسانه ای ترین حقه های ریاضی ، بدترین مانع تاریخ فیزیک و انواع فرمول هایی که به سختی کسی می تواند بفهمد چه معنایی در آن خفته است: اینها ساکنان دنیای فرمول های فریستیتر هستند.
تمام قسمت های ستون هفتگی او را که هر یکشنبه ظاهر می شود ، می توانید در اینجا پیدا کنید.

همچنین هیچ مدرک و دلیل علمی وجود ندارد که بتواند از موقعیت سیارات در آسمان برای بدست آوردن دانش مربوط به آینده ما استفاده کند. آنچه طالع بینی برای سال 2021 پیش بینی می کندبنابراین ، احتیاطاً گفته می شود – باید با دقت رفتار شود. ستاره ها به نوعی همه گیری نسبتاً چشمگیر سال 2020 را از دست داده اند.

با این حال ، علوم طبیعی می تواند با اطمینان کامل پیش بینی کند. به عنوان مثال ، با فرمول زیر:

فرمولی برای مدت زمان چرخه چرخه های Saros.بار …

از این معادله می توان نتیجه گرفت که در 10 ژوئن 2021 خورشید گرفتگی رخ خواهد داد. و درست مانند طالع بینی ، این فرمول “دانش باستان” است. این روشی برای توصیف به اصطلاح “چرخه ساروس” است. این امر از دوران باستان شناخته شده است و نحوه تکرار خورشید گرفتگی یا ماه را نشان می دهد.

برای وقوع خورشید گرفتگی ، ماه باید بین خورشید و زمین باشد. بنابراین ، باید یک ماه جدید باشد – و مترs در فرمول این به معنای “ماه همزمانی” است ، یعنی یک دوره زمانی که بین دو موقعیت نسبی متوالی یکسان خورشید ، زمین و ماه می گذرد. به عبارت دیگر: زمانی که بین دو قمر جدید (یا ماه کامل) می گذرد. این 29.5306 روز است.

منشأ چرخه های Saros

با این وجود تقریباً هر 30 روز نمی توان خورشید گرفتگی را مشاهده کرد. این تنها زمانی اتفاق می افتد که خورشید ، ماه و زمین (تقریباً) دقیقاً در یک راستا قرار بگیرند. بیشتر اوقات ، ماه بیش از سطح مدار زمین بسیار زیاد یا کم است تا خورشید را گرفت کند. این فقط در صورتی اتفاق می افتد که در یکی از “گره های ماه” باشد (یا در نزدیکی آن) – یعنی در یکی از دو تقاطع بین مدار ماه و مدار زمین.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *