[ad_1]

کدام رژیم برای روده تحریک کمتری دارد

برخی از افراد همچنین غذاهای سرشار از کربوهیدرات ها و قندهای خاص را تحمل نمی کنند. از بین بردن آنها می تواند به تسکین درد و گاز معده کمک کند. متخصصان تغذیه همچنین در مورد رژیم غذایی کم FODMAP صحبت می کنند. تا آنجا که می دانیم بهتر از یک رژیم غذایی بدون گلوتن ، پروبیوتیک ها و توصیه های عمومی در رژیم غذایی کمک می کند.

FODMAPs مخفف الیگو- ، دی- و مونوساکاریدها و پلیولهای قابل تخمیر است. آنها به خودی خود مضر نیستند ، اما در هنگام هضم گاز بیشتری در روده تولید می کنند. روده کوچک مواد را به میزان کم جذب می کند ، در حالی که باکتری های موجود در روده بزرگ هضم آنها مشکل است. این می تواند فشار بیشتری را به روده تحریک شده تحمیل کند.

این مواد تقریباً در همه غذاها یافت می شود. خوبی: آنها در مقادیر مختلف موجود هستند. هر کسی که می داند آنجا چه است و عمداً بدون آن کار می کند ، می تواند درد خود را نجات دهد.

در میان غذاهایی که مشکل ساز هستند زیرا به مقدار زیاد خورده می شوند یا محتوای بالایی دارند
در FODMAP
، به عنوان مثال شامل: گندم ، چاودار ، پیاز ، تره فرنگی ، گل کلم ، قارچ ، سیب ، گلابی ، میوه های خشک ، میوه های سنگی ، هندوانه ، شیر ، ماست و حبوبات.

از آنجا که نشان داده شده است رژیم غذایی FODMAP به برخی بیماران کمک می کند ، هم اکنون آنها توسط انجمن گوارش ، بیماری های گوارشی و متابولیک آلمان و انجمن عصب و دستگاه گوارش و تحرک (DGNM) آلمان توصیه می شوند.
طبق دستورالعمل های پزشکی فعلی آنها (PDF)
شما باید رژیم را در سه مرحله تنظیم کنید ، اگر شکایت غالب درد ، گاز و اسهال است: اول ، آن را رها کنید ، دوم ، دریابید که هنوز چه مقدار امکان پذیر است و سوم ، یک سبک غذایی فردی را استخراج کنید.

Dieterich در حال حاضر در حال بررسی است كه كدام یك از بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر بدون گلوتن یا رژیم غذایی FODMAP فرجام خواهی علاوه بر این ، شرکت کنندگان به مدت شش هفته از غذاهای حاوی گلوتن صرف نظر کردند. دیتریک توضیح می دهد: “ما می بینیم که چگونه بیماران با این رژیم کنار می آیند و همزمان خون را اندازه گیری می کنیم که آیا نشانه هایی از روند التهابی وجود دارد یا اینکه آنها کاهش می یابند.” در حال حاضر واضح است: تقریباً در یک سوم علائم با رژیم بدون گلوتن کاهش می یابد. این افراد به گلوتن حساس هستند ، که یک تا پنج درصد از میانگین جمعیت را تحت تأثیر قرار می دهد. در بیماری سلیاک ، یک بیماری خود ایمنی روده که باعث مشکلات گوارشی و کمبودهای غذایی می شود ، گلوتن به طور مستقیم به پوشش روده آسیب می زند. این مسئله با حساسیت به گلوتن اتفاق نمی افتد. دیتریک توضیح می دهد ، بنابراین با علائم کمتر آشکار مانند نفخ شکم یا درد مفصل همراه است.

در حال حاضر هیچ آزمایش آزمایشگاهی برای تعیین حساسیت به گلوتن یا FODMAP وجود ندارد. این تنها با تغییر عادت های غذایی به دست می آید. اگر به مصرف گلوتن کمک نکند ، افراد مبتلا باید در مرحله بعدی از غذاهای غنی از FODMAP خودداری کنند. در صورت بهبود علائم ، می توان غذاهای FODMAP را به تدریج در مرحله بعدی وارد کرد و مقدار قابل تحمل را تعیین کرد. تا زمانی که بیماری سلیاک رد نشده و سندرم روده تحریک پذیر تشخیص داده نشود ، FODMAP یا رژیم غذایی فاقد گلوتن را امتحان کنید. و فقط زمانی که علائم در واقع بهبود می یابند ، آن را تمرین می کنیم. در هر صورت حتما باید با یک متخصص تغذیه همراه باشید. در غیر این صورت ، خطر کمبود عناصر غذایی و تغییر در میکروبیوم در روده وجود دارد که برای سلامتی نامطلوب است.

پروبیوتیک ها ، داروهای ضد افسردگی و مکمل های گیاهی توصیه می شود

داروها به طور کلی نمی توانند علت سندرم روده تحریک پذیر را از بین ببرند ، اما علائم را تسکین می دهد. دکتر آندریاس استنگل می گوید: “بسته به علائم اصلی بیمار ، از داروها برای درمان اسهال ، یبوست یا درد استفاده می شود.” او گاه به گاه داروهای ضد افسردگی با دوز کم تجویز می کند. نه به دلیل افسردگی “اما چون آنها تأثیر خوبی بر روی اعصاب شکمی دارند”، استنگل را توضیح می دهد.

تشخیص: “سندرم روده تحریک پذیر”

تشخیص طبق اصل استثنا ادامه می یابد: درد ، اسهال ، یبوست ، نفخ شکم نه تنها علائم سندرم روده تحریک پذیر است ، بلکه سایر بیماری ها است. سرطان روده بزرگ ، سرطان تخمدان ، بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و بیماری سلیاک. پزشک از آزمایش های مختلفی برای بررسی اینکه بیمار به هر یک از این بیماری ها مبتلا است استفاده می کند. در غیر این صورت ، به احتمال زیاد سندرم روده تحریک پذیر است.

علائم را می توان به طور م withثر با برخی از مکمل های گیاهی نیز برطرف کرد. اول از همه ، روغن نعنا به شکل کپسول ، مقاوم در برابر آب معده ، برای درد و نفخ معده ثابت شده است. روش های آرامش یا یوگا در ترکیب با سایر اقدامات همچنین می تواند به طور قابل توجهی علائم را کاهش دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *