[ad_1]

در “فاوست” کلاسیک ساخته یوهان ولفگانگ فون گوته ، دکتر فاوست به همین نام توسط مفیستو به آشپزخانه جادوگر برده می شود تا تحت درمان جوان سازی قرار گیرد. به جای سلامتی و آبگرم ، جادوگر محلی کمی از ریاضیات مبهم استفاده می کند. در آیات معروف جادوگر پول آمده است:

شما باید بفهمید!
یکی را به ده تبدیل کنید
و دو قطره
و سه نفر همین کار را می کنند
شما خیلی ثروتمند هستید
هر چهار نفر را از دست بده!
از پنج و شش
جادوگر می گوید
هفت و هشت بسازید
بنابراین انجام شده است:
و نه یکی است
و ده نیست.
اینها جادوگران روزگاری هستند!

افسانه ای ترین حقه های ریاضی ، بدترین مانع تاریخ فیزیک و انواع فرمول هایی که به سختی کسی می تواند ببیند چه معنایی در آنها خفته است: اینها ساکنان دنیای فرمول های فریستیتر هستند.
تمام قسمت های ستون هفتگی او را که هر یکشنبه ظاهر می شود ، می توانید در اینجا پیدا کنید.

فاوست فقط از کلمات “فکر می کنم پیرزن در تب صحبت می کند” با این آشفتگی اعداد استفاده می کند. در حقیقت ، محاسبه جادوگر می تواند به روشی قابل توجه از نظر ریاضی خراب شود. با یک “عدد جادویی” ، که توسط این فرمول تعیین می شود:

فرمولی برای شماره جادویی یک مربع جادوییبار …

این معادله برای “مربع های جادویی” است ، یک ترتیب درجه دوم از اعداد طبیعی که در آن جمع اعداد در هر سطر ، در هر ستون و در هر مورب یکسان است. این مقدار “عدد جادویی” مربع نامیده می شود و با فرمول فوق داده می شود. اگر یک مربع دارای طول لبه n عدد باشد ، کل باید 1 تا n باشد2 و مجموع هر سطر ، ستون و مورب توسط S آورده شده است.n دادن.

مربع هایی با طول لبه 0 و 1 را نمی توان نادیده گرفت. حالت اول وجود ندارد و مورد دوم بی اهمیت است: اعداد جادویی مربوطه 0 و 1 خواهد بود. یک مربع جادویی با طول لبه 2 دارای یک عدد جادویی 5 است ، اما نمی تواند از اعداد 1 ، 2 ، 3 و 4 تشکیل شود بنابراین ، اولین مورد واقع گرایانه یک مثلث جادویی با طول لبه 3 است و این دقیقاً همان چیزی است که می توانید در Hexeneinmaleins گوته پیدا کنید.

دستورالعمل ساخت در آیه

دو خط اول به ما می گوید که نه عدد دیگر را در یک جعبه اضافه کنید. بنابراین اکنون یک جادوی خالی مربع 3 x 3 – و یک جعبه اضافی داریم که بعداً از آن مراقبت خواهیم کرد. با توجه به دستورالعمل های جادوگر ، ما باید دوم را آزاد کنیم ، یعنی او از موقعیت خود در جعبه دوم به سوم حرکت کند. “اکنون سه کار را انجام دهید” ، سپس به ما گفته می شود ، “ما آنها را در جعبه پشت 2 قرار می دهیم و هر چهار نفر را از دست خواهیم داد ، بنابراین آنها را یادداشت نکنید.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *