[ad_1]

بازگشت به مطالب

چه چیزی نشان می دهد که من آلوده شده ام؟

بسیاری از افراد فقط علائم خفیف سرماخوردگی همراه با لرز و گلودرد دارند یا علائمی ندارند. علاوه بر این ، ممکن است تب ، سرفه و مشکلات تنفسی مانند آنفولانزا وجود داشته باشد. سردرد و اسهال نیز ممکن است. ظاهراً بعضی از مبتلایان گاهی حس بویایی و چشایی خود را از دست می دهند. تیمی از دانشگاه کالیفرنیا با حدود 250 نفر با علائم شبیه آنفولانزا مصاحبه کرد. حدود 70 درصد از کسانی که آزمایش Sars-CoV-2 مثبت دادند ، گفتند که بوی آنها بسیار بدتر و مزه تر از معمول است ، فقط با حدود 17 درصد منفی های Sars-CoV-2. بنابراین این ممکن است نشانه ای از عفونت خفیف یا حتی بدون علامت باشد.

هیچ یک از بیماران مجبور نبودند برای Covid-19 در بیمارستان بستری شوند. حس بویایی و چشایی در بیشتر موارد در کمتر از دو هفته برمی گردد. اگر عفونت شدیدتر باشد ، ذات الریه ایجاد می شود. به طور خاص ، دشواری در تنفس علامتی هشدار دهنده است و باید جدی گرفته شود.

تا آنجا که می دانیم ، دوره بین عفونت و شروع علائم – دوره کمون – معمولاً از 2 تا 14 روز است ، به طور متوسط ​​حدود 5 روز. بدیهی است که در این دوره می توانید افراد دیگر را آلوده کنید.

بازگشت به مطالب

اگر به عفونت مشکوک شدم چه کاری باید انجام دهم؟

با دکتر خود تماس بگیرید و در خانه بمانید. معیارهایی برای افرادی که در حال آزمایش هستند، قبلاً چندین بار تنظیم شده است. در حال حاضر ، افرادی با علائم نسبتاً شدید در حال آزمایش هستند. در افراد دارای عوامل خطر و کارکنان در مراکز درمانی و مراقبت های پزشکی ، علائم خفیف یا احتمال عفونت کافی است.

در حال حاضر ، افراد بدون تماس بدون تماس بدون علامت معمولاً معمولاً مورد آزمایش قرار نمی گیرند ، اما فقط در صورتی که در تأسیساتی کار کنند که موارد تاج رخ داده باشد. با این حال ، مهمتر از آزمایش این است که خود و دیگران را آلوده نکنید ، صرف نظر از ویروس. این مقامات نیستند که مهمترین سهم را در مهار اپیدمی دارند بلکه افرادی هستند که معقولانه عمل می کنند.

بازگشت به مطالب

چگونه ویروس در سراسر جهان پخش می شود؟

کانون اپیدمی دیگر در چین نیست. در 19 مارس ، تعداد مرگ و میر در ایتالیا بیش از مرگ در چین بود. اندکی بعد ، سایر کشورهای اروپایی و سایر کشورها چندین برابر شدند. در حال حاضر ایالات متحده بیش از 200000 مرگ را گزارش کرده است. تعداد حروف فعلی بسته به منبع کمی متفاوت است.

شیوع آن می تواند از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد: از یک طرف ، به نظر می رسد در بعضی جاها تشخیص سریع موارد ویروس کرونا و جداسازی بیماران و تماس آنها امکان پذیر است. به عنوان مثال ، در کره جنوبی ، تایوان و آخرین مورد چین. در همین حال ، نیوزیلند نیز فاقد ویروس کرونا بود. از طرف دیگر ، به عنوان مثال در اروپا ، نشان داده شده است که کنترل Covid-19 به هیچ وجه آسان نیست.

در حال حاضر ایالات متحده بدترین کشور جهان است که تحت تأثیر همه گیر قرار دارد. در کل تا 23 سپتامبر فرصت وجود دارد ثابت شده است که 6 میلیون و 900 هزار نفر به Sars-CoV-2 آلوده هستند، بیش از هرجای دیگر. آمریکای مرکزی و جنوبی نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند: به عنوان مثال ، در تجزیه و تحلیل اخیر ، در شهر مانائوس برزیل ، حدود سه چهارم مردم آلوده شده اند.

از طرف دیگر ، در آفریقا ویروس گسترش یافته است تا کنون در آفریقا بسیار معتدل است. تعداد مواردی که به سرعت در حال رشد است ، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی ، در آنجا مشاهده نمی شود. حتی با توجه به جمعیت بسیار جوان ، مرگ و میر ناشی از ویروس نیز بسیار کم است.

کارشناسان اقدامات مقابله ای زود هنگام و شدید در برخی از کشورهای آفریقایی را یکی از رمزهای موفقیت می دانند. اما این مفاد بسیار متفاوت بوده و هستند ، گاه متناقض و اجرای آن دشوار است. بنابراین ، کارشناسان به دنبال توضیحات بیشتر هستند.

ویروس های کرونا می توانند نقش بیشتری در آفریقا نسبت به سایر نقاط جهان داشته باشند. موقعیت استوا و آب و هوای مربوطه نیز ممکن است توضیحی باشد – اما مثال برزیل که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته و گرمسیر نیز مخالف این موضوع است.

بازگشت به مطالب

و داروهای درمانی چطور؟

در حال حاضر ، تنها دارویی که نشان داده شده است به شما کمک می کند ، دگزامتازون است: یک استروئید مصنوعی که معمولاً برای بیماری های آلرژیک و التهابی استفاده می شود. در یک مطالعه ، ماده فعال باعث کاهش یک سوم مرگ و میر در بیماران تهویه شده می شود. دگزامتازون واکنش های التهابی را کند می کند و عملاً در سنت تلاش های قبلی برای کاهش آسیب ریه ناشی از Covid-19 با مهار فرآیندهای ایمنی است.

برای مدتی ، عامل ضد ویروسی رمدزیویر ، که از همانند سازی ویروس جلوگیری می کند ، نیز موثر شناخته شده است. این ماده در تولید ماده ژنتیکی ویروس تداخل ایجاد می کند و بنابراین سرعت انتشار ویروس در بدن را کاهش می دهد. برخی مطالعات اثرات مثبتی را نشان می دهند ، بنابراین بیماران سریعتر بهبود می یابند.

با این وجود ، سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر این دارو را در دستورالعمل های درمانی خود توصیه نمی کند. در حال حاضر شواهد کافی وجود ندارد که Remdezivir به مبتلایان کمک می کند. از طرف دیگر ، تلاشی در ارتباط با تجویز دارو به صورت داخل وریدی ، هزینه بسیار بالا و خطر عوارض جانبی جدی وجود دارد. این متکی به نتایج یک مطالعه همبستگی بین المللی است که داروهای مختلف را آزمایش می کند. با این حال ، بعنوان بخشی از تحقیقات ، نماینده بیشتر مورد تحقیق قرار خواهد گرفت.

بازگشت به مطالب

بیماری جدید از کجا آمده است؟

هیچ کس دقیقاً نمی داند که چگونه عامل بیماری زا روی انسان پریده است. قابل قبول ترین فرضیه تاکنون ارائه شده است چن یونگی و شیائو لیهوا از دانشگاه کشاورزی جنوب چین در گوانگژو. مطالعه آنها بر روی پروتئین پروتئین ویروس به پانگولین به عنوان منبع عفونت اشاره کرد.

ژنوم ویروس مخروط کاج تا 99 درصد با ژن Sars-CoV-2 مطابقت دارد. اما این درجه بالای انطباق فقط مربوط به یک منطقه خاص است. به طور کلی ، ویروس های مختلف پانگولین مورد آزمایش فقط حدود 90 درصد شبیه Sars-CoV-2 بودند. این خیلی کوچک است که این ویروس ها نمی توانند پیش ماده مستقیم بیماری زا Covid-19 باشند.

با این حال ، پانگولین به عنوان میزبان متوسط ​​از بازی خارج نیست. هنوز تعدادی از استدلالهای دیگر به نفع فرضیه پانگولین وجود دارد. از یک طرف پانگولین در واقع در چین خرید و فروش می شود، گرچه این غیرقانونی است – از طرف دیگر ، ویروس های کرونا شناخته شده است که پانگولین ها را از بین می برند.

علاوه بر این ، شما هنوز کاندیداهای بهتری ندارید. برخی فرضیه ها که زودتر مطرح شده اند – مانند مطالعه ای که مارها را به عنوان ناقل پیشنهاد می دهد ، یا حتی این فرض را که می گیرد ویروس در آزمایشگاه ایجاد شده است – با آنچه امروزه در مورد ژنوم و بیولوژی پاتوژن شناخته شده است سازگار نیستند.

تقریباً مسلم است که ویروس کرونا ویروس جدید در اصل از خفاش ها به وجود آمده است ، که در آن نزدیکترین اقوام خود را در سال 2018 پیدا کرده است. با این حال ، انتقال زنده بعید است.

توجه قرمز: RKI نشان می دهد که به دلیل تأخیر در گزارش دهی بین تشخیص موارد در محل و انتقال RKI ، ممکن است انحرافاتی از داده های منتشر شده توسط Länder به عنوان مثال وجود داشته باشد.

بازگشت به مطالب

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *