[ad_1]

متأسفانه ، بارها و بارها اتفاق می افتد که غیرنظامیان غیرمسلح توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار می گیرند. مثالی از این شهروند سیاه پوست آمریکایی استیون کلارک است ، که در سال 2018 در باغ خود کشته شد: پلیس با فرض اینکه داخل چندین اتومبیل شکسته باشد ، او را به سمت اموالش تعقیب کرد ، سپس به اشتباه تلفن موجود در دست خود را به خاطر اسلحه اشتباه گرفت. چگونه این اتفاق می افتد؟ کلیشه های نژادپرستانه قطعاً نقش دارند. به گفته جسیکا ویت از دانشگاه ایالتی کلرادو ، دلیل دیگر می تواند اصطلاحاً “اثر اسلحه” باشد: کسانی که اسلحه در دست دارند نیز احتمال دارد همکار خود را مسلح ببینند.

گروه کاری بیش از 200 آزمودنی را تحت آزمایش زیر قرار داد: تصاویر یکی پس از دیگری بر روی بوم نمایش داده می شدند که تقریباً هر یک یک مرد نقابدار را نشان می داد که با یک شی object به دوربین “اشاره” کرد. از آزمودنی ها با کمک دست دراز شده خواسته شد تا مشخص کند شخصی که به تصویر کشیده شده اسلحه (حرکت رو به بالا) یا کفش (حرکت رو به پایین) را در دست دارد. آنها یا اسلحه ساختگی یا کفگیر در دست داشتند. حسگرهای ویژه حرکات آنها را به طور دقیق ضبط می کنند.

این اثر بسیار ظریف اما واضح بود: اگر داوطلبان “خود را مسلح” می کردند ، به چند میلی ثانیه بیشتر نیاز داشتند تا سوژه موجود در عکس را به عنوان کفش تشخیص دهند. این امر همچنین یک درصد احتمال اینکه آنها را به اشتباه به عنوان یک سلاح طبقه بندی کنند ، افزایش داد. از نظر واقعیت اعمال می شود ، این بدان معناست که اگر یک افسر پلیس مسلح در 250 روز کاری سال با ده نفر غیر مسلح ملاقات کند ، در مجموع 25 نفر از آنها را به طور مسلح طبقه بندی می کند. این تأثیر به شخصیت ، تکانشگری یا تجربه سلاح های شرکت کنندگان بستگی ندارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *