[ad_1]

شبکه روابط تعیین کننده است

چسبی که طوایف را به هم نزدیک می کند ، پیوند حیوانات است. گاهی اوقات آنها توجه محققان IZW را به خود جلب می کنند: به عنوان مثال ، در یک برخورد تصادفی ، یکی از کفتارها دم ناخن دارد ، گوش ها به عقب است ، سر کمی پایین آمده و دندان ها بین لب های جمع شده براق می شوند. به این ترتیب ، کفتار نشان دهنده تبعیت خود است. عکس این وضعیت دقیقاً مخالف را نشان می دهد: دم به شدت به سمت بالا کشیده می شود ، گوش ها صاف هستند ، حالت چهره برتر است. مانند اوا دیویدیان و الیور هونر در مجله “Ecology and Evolution of Nature” آنها هنگام تحلیل 4133 درگیری کفتار در دهانه Ngorongoro ، ساختار اساسی را تشخیص دادند: هرچه شبکه روابط آن بهتر و متراکم باشد ، حیوان در سلسله مراتب بالاتر است.

اتحادیه ها رتبه را افزایش می دهندبار …

© الیور هونر ، موسسه تحقیقات باغ وحش و حیات وحش لایب نیتس (گزیده ای)

اتحادیه ها رتبه | را افزایش می دهند هرکسی که مانند دو مرد سمت راست بتواند طرفداران بیشتری را در این نزدیکی جمع کند بر همکاران خود سلطه دارد.

در بالای نردبان اجتماعی حیواناتی قرار دارند که می توانند روی بیشترین حامیان خود حساب کنند. در واقع متحدان نباید در کنار آنها باشند. اگر مشخص باشد که آنها در موارد اضطراری به سرعت به کمک می آیند کافی است. تعداد متحدان درجه سلسله مراتبی را برای وی فراهم می کند و اعتماد به نفس او را تقویت می کند. این گاهی اوقات به موقعیت های پوچ منجر می شود: اگر دو کفتار از گروه های مختلف با هم روبرو شوند ، که هنوز خارج از طایفه خود نیستند ، حیوان نزدیک به خانه تقریبا همیشه برنده می شود. در حقیقت ، زنان عالی رتبه وقتی با مردان گروه دیگر که بسیار پایین ترند روبرو می شوند ، دم و گوشهای بزرگ خود را می کشند. از این گذشته ، مردان در موارد اضطراری با سرعت بیشتری حمایت می شوند.

کفتارهای نر جوان به سفر می روند

معمولاً ، به دلایل واضح ، این مردان هستند که دم و گوشهای بزرگ خود را می کشند: وقتی اوا دیویدیان و الیور هونر خلاصه 254 مرد را تجزیه و تحلیل کردند ، فقط 41 نفر از آنها در قبیله ای که در آن متولد شده اند باقی مانده اند. در حال حاضر یک استراتژی آزمایش شده برای بسیاری از گونه های پستانداران برای دور نگه داشتن نرها وجود دارد. دلیل این امر این است که از همخونی به دلیل ماندن اقوام زن در خانه جلوگیری می شود.

از نظر كاملاً جسمی ، كفتارها نیز برای چنین سفرهایی كاملاً مجهز هستند: برخلاف آنچه شهرت آنها نشان می دهد ، حیواناتی كه وزن آنها تا 80 كیلوگرم می رسد شكارچیان بیشتری نسبت به نظافتچی ها هستند. آنها حداقل سه چهارم طعمه های خودشان را می کشند. الیور هونر می گوید: “حیوانات روزانه یک ماراتن می دوند.” آنها بدشان نمی آید که به یک کمپین بروند.

مردان دلسوز شانس بیشتری دارندبار …

© الیور هونر ، موسسه تحقیقات باغ وحش و حیات وحش لایب نیتس (گزیده ای)

مردان دلسوز شانس بیشتری دارند زنان در راس سلسله مراتب کفتار قرار دارند. لطافت به طور قابل توجهی شانس جفت گیری مردان را بهبود می بخشد.

اما در ساختار اجتماعی کفتارها ، که روابط نقش مهمی در آن دارند ، بیرون رفتن از خانه دارای نقایص جدی است که کسانی که در خانه می مانند احساس نمی کنند: آنها کل شبکه روابطی را که از بدو تولد در آن بزرگ شده اند ، حفظ می کنند. از طرف دیگر ، از آنجا که زنان معمولاً در گروهی که در آن بزرگ شده اند باقی می مانند ، در حالی که اکثر مردان مهاجرت می کنند ، این امر ساختار اجتماعی معمول قبیله کفتار را نیز توضیح می دهد: زنان می توانند شبکه روابط خود را برای زندگی حفظ و توسعه دهند ، بنابراین آنها از وقفه در زندگی نامه آنها جلوگیری کنید و بیشترین شانس را برای یافتن خود در بالای طایفه داشته باشید.

مردان مهاجر همه طرفداران خود را از دست می دهند. وقتی آنها سرانجام یک گروه مناسب با بسیاری از زنان جوان پیدا کنند ، عملاً از ابتدا ، از پایین و کاملا تنها شروع می شوند. آنها فقط وقتی شبکه روابط رشد می کنند از نردبان سلسله مراتبی بالا می روند. موارد استرس توسط مردان با رده بالاتر در حال نادر شدن است. سرانجام ، آنها می توانند به اندازه کافی در گروه باشند تا یک زن را جذاب کنند. سپس آنها سرانجام به پایان رسیدند ، روزهای آرامش ظاهراً ایده آل در سوراخ آب.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *