[ad_1]

آیا من واقعاً به داروی سرماخوردگی احتیاج دارم یا خود به خود از بین می رود؟ و معاینه سونوگرافی احتیاطی چطور؟ خدمات پزشکی بی شماری وجود دارد که از نظر پزشکی ضروری نیستند و فقط در موارد جداگانه مفید هستند. به عنوان مثال ، وجود دارد خدمات بهداشتی فردی، به طور خلاصه IGeL ، که اکنون تقریباً توسط هر عمل پزشکی ارائه می شود.

سواد سلامت: چگونه تصمیم بگیریم؟

چنین خدماتی معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیستند ، بنابراین بیماران باید خودشان هزینه آن را پرداخت کنند. و یک دلیل خوب برای این وجود دارد: چنین خدمات اضافی از نظر سودمندی ، مزایا و هزینه های آنها آزمایش می شود. اگر سرویس از کار بیفتد ، همچنان فعال است به عنوان IGeL ارائه شود. به عنوان مثال زالو درمانی برای آرتروز زانو ، موج شوک درمانی برای آرنج تنیس یا MRI برای تشخیص زودهنگام سرطان وجود دارد. همچنین پیشنهادهای بی شماری در اینترنت وجود دارد که ارزیابی مزایای آنها به همان اندازه دشوار است.

بیماران اغلب دانش ویژه ای برای تصمیم گیری در مورد سودمند بودن خدمات پزشکی ندارند. و اگر دکتر می گوید ارزشش را دارد – چرا باور نمی کنید؟ فقط کسانی که سواد بهداشتی خاصی دارند می توانند برای خود تصمیم آگاهانه بگیرند. اما چگونه می توانید به آنجا برسید؟

اپیزود جدید Gram’s Office Hours برای همین است. دکتر ناتالی گرامز با روزنامه نگار صحبت می کند گرگ تانیا و وکیل آرن وینبرگ برای سواد سلامت بهتر

مقاله ای که باید بخوانید: https://detektor.fm/wissen/grams-sprechstunde-gesundheitskompetenz

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *