[ad_1]

تصویر مربوط به مواد کمکی نیز مشابه است. مدت هاست که شناخته شده است که اسیدهای نوکلئیک – یعنی. DNA یا RNA – به عنوان مثال ، یک افزایش شدید در پاسخ ایمنی به یک واکسن. & aquo؛ کریستین مونز ، ایمونولوژیست گفت: “مواد کمکی که هنوز در واکسن ها استفاده می شوند بسیار کمتر موثر هستند.” “اما شما در این زمینه تجربه دارید.” بعید به نظر می رسد که واکسن های mRNA بدون تأیید بیماری همه گیر ، یک فرصت سریع برای تأیید در بازار داشته باشند.

نه تنها دلایل سنتی و بوروکراتیک مخالف افزایش فاصله واکسیناسیون است. کارلوس آ. گوزمان ، رئیس بخش واکسینولوژی در مرکز تحقیقات عفونت هلمهولتز در براونشویگ گفت: “دوز و برنامه واکسیناسیون در مطالعات بهینه شده است.” “اگر فقط یک دوز تزریق شود ، غلظت آنتی بادی های خنثی کننده کاهش می یابد – این به احتمال زیاد محافظت را کاهش می دهد.”

آیا بعد از اولین دوز واکسیناسیون ، محافظت واقعاً مناسب است؟

مشکل دیگر مربوط به سیستم ایمنی ذاتی است. “کارایی بالای واکسن فقط پس از 21 و 28 روز اندازه گیری شد”. کلر-آن سیگریست می گوید. “این یک دوره زمانی بسیار کوتاه است که در آن سیستم ایمنی بدن هنوز بسیار فعال است.” در واقع ، اندکی پس از واکسیناسیون ، سیستم ایمنی ذاتی نیز فعال است ، محافظت غیر اختصاصی در برابر همه ویروس ها: – اثر کمکی RNA ، که زیاد دوام نمی آورد

مطالعات واکسنی که تأیید بر اساس آن است ، کاهش عفونتهای علامتی را اندازه گیری می کند. اما آنها همچنین نشان دادند که فقط یک دوز واکسن Biontech احتمالاً از همه واکسینه شده ها در برابر دوره های شدید Covid-19 محافظت می کند. این روش برای واکسن کرونر سوم مهم است ، که قبلاً در انگلیس تصویب شده است و احتمالاً به زودی در اتحادیه اروپا نیز تصویب خواهد شد – واکسن اصطلاح آکسفورد ، تولید شده توسط AstraZeneca.

“در شرایط فعلی دانش ، من واکسن مشابه را برای واکسیناسیون اول ، دوم و همچنین در صورت لزوم برای واکسیناسیون اضافی می خواهم.”(کارلوس A. گوزمن)

این یک واکسن ناقل است – یک حامل ویروسی غیر تولید مثل بی خطر ، یک آدنو ویروس که در انسان وجود ندارد ، بلکه فقط در شامپانزه ها است ، مواد ژنتیکی را از Sars-Cov-2 وارد سلولهای انسانی می کند. تولید کننده میزان حفاظت را بین 62 تا 70 درصد تعیین می کند که برخلاف اثر واکسن mRNA در حدود 90 درصد ، به میزان قابل توجهی بدتر است. با این حال ، این مقادیر به عفونت های علامتی اشاره دارد. از نظر دوره های شدید Covid-19 و مرگ و میر از طرف دیگر ، واکسن AstraZeneca با 100٪ اثر محافظتی به همان اندازه واکسن فعلی استفاده می شود..

یک روش خوب ممکن است دادن AstraZeneca به عنوان دوز دوم بعد از واکسیناسیون اولیه RNA باشد. اول ، چون واکسینه شده فقط باید به پزشک خانواده مراجعه کند و به یک مرکز واکسیناسیون مراجعه نمی کند ، واکسن AstraZeneca را می توان در یخچال نگهداری کرد. علاوه بر این ، دلایل ایمونولوژیکی تجویز واکسن های ناقل در یک برنامه واکسیناسیون ترکیبی وجود دارد. کریستین مونز می گوید: “ایمنی در برابر ناقل پس از واکسیناسیون ایجاد می شود.” “ترس این است که یک واکسیناسیون دوم با چنین افزایشی ممکن است نسبتاً بی نتیجه بماند ، زیرا ناقل به سرعت توسط سیستم ایمنی بدن از بین می رود.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *